SW Research Podcast – sondaże, wyniki badań i ciekawi goście
SW Research Podcast – sondaże, wyniki badań i ciekawi goście
13/04/2022

Ruszamy z podcastem promującym ciekawe wyniki badań rynkowych i społecznych. W #1 odcinku gościem jest Maciej Samcik (Subiektywnie o Finansach), który komentuje wyniki sondażu na temat zachowań finansowych po wybuchu wojny w Ukrainie

 

SW Research podcast – wyniki badań z ludzką twarzą

 

Celem naszego podcastu jest prowadzenie dyskusji z ekspertami i komentatorami na temat polskiego społeczeństwa w oparciu o aktualne wyniki badań rynkowych i społecznych.

Podstawą podcastu zawsze będą unikalne dane, które będziemy omawiać wspólnie z zaproszonymi gośćmi. Dane będą pochodzić zarówno z naszych sondaży jak i od zaprzyjaźnionych agencji badawczych lub będą pochodzić z własnych analiz na podstawie różnych materiałów – np. statystyk, publikacji, innych opracowań.

 

SW Research podcast

 

Rozmawiamy też o prowadzeniu badań społecznych

 

Nie zabraknie również tematów związanych z samym prowadzeniem badań w zmieniających się okolicznościach. Jak globalne wydarzenia np. pandemia COVID-19 lub wojna w Ukrainie wpływa na sposób prowadzenia sondaży? Jak podejść do tematu poznawania opinii mniejszości ukraińskiej i uchodźców? W jaki sposób badać inne społeczeństwa i kultury?

Te obszary również będą tematem naszych podcastów.

 

Edward Korbel – prowadzący z dużym bagażem doświadczeń

 

Podcast prowadzi Edward Korbel – aktualnie ekspert SW Research, ale też wieloletni kierownik i szef działów badań w firmach związanych z branżą mediową. Swoją karierę zaczynał od TV Wisła. Pracował m.in. w Mindshare, Starcom, Dentsu. Obecnie prowadzi wykłady w Collegium Civitas poświęcone praktycznym aspektom przeprowadzania badań rynku i opinii.

 

Edek Korbel sw research podcast

 

O czym jest pierwszy odcinek?

 

Premierowy odcinek koncentruje się na sytuacji finansowej i zachowaniach Polaków po inwazji Rosji na Ukrainę. Od początku wojny media donosiły o problemach na stacjach benzynowych, wypłatach gotówki z banków etc. Postanowiliśmy to zbadać i do skomentowania wyników zaprosiliśmy Macieja Samcika, dziennikarza ekonomicznego, blogera, edukatora finansowego, znanego z bloga Subiektywnie o Finansach. Wykorzystaliśmy również dane udostępniane przez Google i polskie banki.

 

 

 

Nagranie wideo wraz z napisami znajdziesz w naszym kanale na You Tube: Finanse i zakupy Polaków po napaści Rosji na Ukrainę (SW Research Podcast #1)

Zapis transkrypcji rozmowy przeczytasz tutaj

Możesz nas także posłuchać w Spotify: SW Research Podcast

 

reklama sw research

 

A jeśli chcesz zgłosić swój temat i wystąpić w podcaście – napisz do nas 😊

 

Serdecznie zapraszamy

Prowadzący Edward Korbel i zespół SW Research

<< Wstecz