Zasady publikacji wyników badań

 

Prezentacja i cytowanie wyników badań musi spełniać kilka warunków, niezbędnych by zachować rzetelność, bezstronność i uniknąć manipulacji wynikami badań. Dlatego prezentujemy poniższy poradnik w formie zaleceń.

 

Publikacja wyników badań (w jakiejkolwiek postaci) musi zawierać:1. Nazwę firmy realizującej pomiar - dopuszczczalne nazwy: SW Research, SW Research sp. z o.o., Agencja Badawcza SW Research. Prosimy nie używać nazwy SW lub Agencja SW.
2. Informacje o wielkości próby i jej reprezentatywności wraz z określeniem populacji, na którą można uogólniać wyniki. Ta informacja znajduje się zazwyczaj pod prezentacją wyników lub na końcu raportu. W przypadku cytowania wyników uzyskanych z omnibusa omniwatch48.pl, prosimy umieszczać opis próby umieszczony na stronie: http://omniwatch48.pl/
3. Termin przeprowadzenia badania.
4. Technikę zbierania danych. Jeśli nie jest napisane inaczej, wszystkie projekty należy traktować, jako przeprowadzone techniką CAWI (badanie online)
 

Jeśli chcesz zacytować jeden z naszych raportów lub wyniki badań i powyższe informacje nie są Ci znane lub nie są dostępne - napisz do nas na sw@swresearch.pl. Chętnie udzielimy tej informacji.

Więcej informacji na temat cytowania wyników badań znajduje się w Przewodniku ESOMAR/WAPOR - sondaże opinii publicznej i publikowanie wyników badań: https://www.ofbor.pl/index.php/standardy#esomar/

Kontakt

Sprzedaż / Biznes tel.: +48 535 987 335
tel.: +48 533 987 335
Sekretariat tel.: +48 535 987 102
Napisz do nas email: sw@swresearch.pl
Adres siedziby: Jarosława Dąbrowskiego 64a 02-561 Warszawa
Fokusownia: Jarosława Dąbrowskiego 64a 02-561 Warszawa