Rekrutacja respondentów do badań jakościowych i ilościowych

W SW Research zajmujemy się profesjonalną rekrutacją respondentów do badań jakościowych oraz ilościowych - badania rynku, marketingowe, naukowe i komercyjne.

Jeśli chcesz otrzymać ofertę na swoje działanie - możesz od razu przejść do sekcji “kontakt”, [KLIK] zachęcamy do przeczytania poniższego opisu naszych działań.

Rekrutacja respondentów do badań jakościowych i ilościowych w SW Research

Oferujemy pełną obsługę procesu rekrutacyjnego, zarówno w zakresie formalności jak i wsparcia technicznego. Dzięki zastosowaniu odpowiednich procedur jesteśmy w stanie przeprowadzić proces rekrutacji oraz badawczy również w formie zdalnej.

Po Państwa stronie leży jedynie przekazanie nam kryteriów rekrutacji i planowanego harmonogramu wywiadów - resztą zajmą się nasi profesjonalni rekruterzy, którzy znajdą, umówią i potwierdzą respondentów. W przypadku wywiadów on-line rekruterzy potwierdzą też techniczne możliwości uczestników badania.

Efektem naszej rekrutacji jest przejrzysta i wygodna tabela, do której mają Państwo stały dostęp (przykład tabeli KLIK)

Każdy respondent jest prowadzony przez proces instalacji oprogramowania, za którego pośrednictwem prowadzone będą wywiady. Dla zapewnienia odpowiedniej jakości badań testujemy jakość połączenia internetowego. Sprawdzamy wszystkie warunki mogące mieć wpływ na prowadzone badanie - m. in. jakość dźwięku i obrazu z kamery respondenta.

Jak z Państwa strony wygląda rekrutacja respondentów do badań?

Jeśli określili już Państwo kryteria doboru respondentów oraz metodologię badania, prosimy o przekazanie ich nam drogą mailową na adres m.pawlinska@swresearch.pl. Możemy również zarekomendować wsparcie naszego zespołu w procesie omówienia kryteriów rekrutacji.

  • Określenie kryteriów rekrutacji.
  • Wyznaczenie harmonogramu badań.
  • Przeprowadzenie wywiadów w ustalonych terminach.
  • Pomyślne zakończenie badania.

Pod kątem formalnym - po określeniu kryteriów i zaakceptowaniu ceny przesyłamy do państwa formularz zamówienia w formacie PDF, który należy odesłać nam z podpisem tradycyjnym (skan) lub cyfrowym. Od tego momentu do pierwszych wywiadów powinno minąć co najmniej 5 dni, abyśmy mogli przygotować proces o najwyższej jakości.

Skąd się biorą nasi respondenci?

Naszym podstawowym źródłem respondentów do badań jest panel badawczy: SWPanel.pl zrzeszający ponad 230 000 aktywnych użytkowników o zróżnicowanych cechach.

Większość zleceń jest realizowana metodą losowej próby, natomiast zlecenia specjalne, wymagające indywidualnego podejścia, realizujemy przy użyciu nietypowych metod, korzystając z różnych źródeł.

Z jakich elementów składa się proces rekrutacyjny?

Za każdym zleceniem stoi zespół wykwalifikowanych rekruterów, których zadaniem jest koordynacja i usprawnienie procesów rekrutacyjnych w taki sposób, aby otrzymali Państwo precyzyjne dane, ograniczając przy tym czas potrzebny na realizację badania. W trakcie naszych działań pozostajemy w stałym kontakcie z Państwem w celu uwzględnienia bieżących wskazówek i uwag.

Dokładna, wielokrotna weryfikacja respondentów gwarantuje, że zostaną oni zrekrutowani w sposób zgodny ze sztuką. W naszym procesie rekrutacyjnym unikamy tzw. “seryjnych respondentów”, a deklarowane informacje weryfikujemy wieloetapowo, przy użyciu różnych metod. Staramy się dobierać osoby komunikatywne, chętnie dzielące się swoimi opiniami i spostrzeżeniami.

Ile kosztuje rekrutacja respondentów do badań?

Koszt rekrutacji respondenta jest indywidualny w zależności od potrzeb klienta. Na cenę mają wpływ:

  • Wartość wynagrodzenia (wypłata wynagrodzenia oraz wszelkie formalności pozostają po stronie SW Research).
  • Poziom penetracji pożądanej cechy w społeczeństwie.
  • Termin realizacji.
  • Metodologia badania.

80% przyjmowanych przez nas zleceń zamyka się w kosztach 90 zł za rekrutację respondenta + 110 zł za jego wynagrodzenie, co daje przybliżoną średnią kwotę 200 zł za respondenta. Dokładną wycenę przekażemy po kontakcie na poniższy adres mailowy m.pawlinska@swresearch.pl

Jak przygotować dobrą rekrutację do badań?

Najważniejszą częścią planowania wywiadów jest określenie celu, zakresu oraz metodologii badania, dzięki czemu będą mogli Państwo dobrać odpowiednie kryteria rekrutacji.

Kolejnym etapem przygotowania rekrutacji jest rozplanowanie badania - wyznaczenie terminów i osób odpowiedzialnych za moderację.

Rekrutujemy do:

KontaktMonika Pawlińska - Szef działu rekrutacji

739 970 390;m.pawlinska@swresearch.pl

Kontakt

Sprzedaż / Biznes tel.: +48 533 987 335
tel.: +48 535 987 335
tel.: +48 535 987 336
Sekretariat tel.: +48 535 987 102
Fokusownia tel.: +48 570 604 706
Napisz do nas email: sw@swresearch.pl
Adres siedziby: Jarosława Dąbrowskiego 64a 02-561 Warszawa
Fokusownia: Jarosława Dąbrowskiego 64a 02-561 Warszawa