Znajomość sprzedawców energii - raport z badania
Znajomość sprzedawców energii - raport z badania
25/02/2013

Zdecydowana większość Polaków kupuje prąd u podmiotów powiązanych z lokalnym operatorem.

Dlatego też chcieliśmy zbadać jak bardzo rozpoznawalność marek sprzedawców energii elektrycznych jest powiązana z rejonem działania operatorów systemu dystrybucyjnego.

Pretekstem do badań są nadchodzące w 2013 roku zmiany prawa energetycznego. Jak wynika z obecnych oficjalnych doniesień, w najbliższym roku zostaną uwolnione ceny energii dla gospodarstw domowych, co oznacza, że dostawcy prądu będą mogli dowolnie kształtować stawki i tworzyć oferty tak jak obecnie robią to operatorzy telefonii komórkowej.

Od kogo ten prąd?

Od 2007 roku klienci indywidualni mogą podpisać umowę z dowolnym dostawcą energii elektrycznej, jednak skoro ceny są regulowane urzędowo to oszczędność w skali roku jest stosunkowo niewielka. To przekłada się na wciąż niewielkie zainteresowanie samą procedurą.

 

Fragment raportu:

Metodologia

Badanie przeprowadzono na próbie 581 osób w okresie 17-22 listopada 2012 przez agencję badawczą SW Research na zlecenie OptimalEnergy.pl. 

Pobierz raport

i uzyskaj darmową prenumeratę kolejnych wyników badań

Administratorem danych osobowych przekazanych na potrzeby pobrania raportu jest SW Research sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie ul. Jarosława Dąbrowskiego 64a, 02-561 Warszawa. Zostaną one przetworzone, zgodnie z naszą polityką przetwarzania danych osobowych, w celach przekazywania informacji marketingowych i promocyjnych oraz w celach analitycznych.

<< Wstecz