Raport

Zakaz handlu w niedziele w kontekście zwyczajów i opinii konsumentów
22/06/2018

Zapraszamy do zapoznania się z raportem na temat czynników opinii polskich konsumentów o zakazie handlu w niedziele

Celem projektu była realizacja pogłębionych analiz zachowań i preferencji zakupowych Polaków po wprowadzeniu ustawy ograniczającej handel w niedziele.

 

Badanie zostało zrealizowane wspólnie przez SW RESEARCH i ITBC Communication w partnerstwie z Polską Radą Centrów Handlowych.

 

Najważniejsze wnioski

1) Po wprowadzeniu 1 marca br., częściowego zakazu handlu w niedziele, dyskurs wyjaśniający potrzebę wprowadzenia ustawy opierał się na sformułowaniach wskazujących, że zmiana prawa pozwoli Polkom i Polakom na spędzenie większej ilości czasu razem.

2) Jak się okazało, dla większości przebadanych Polaków, wprowadzenie ustawy ograniczającej handel w niedzielę, nie ma wpływu na ilość czasu spędzanego z rodziną (68% wskazań).

3) Przeszło 27% badanych po wprowadzeniu ustawy deklaruje większą ilość czasu jaki spędzają wspólnie z rodziną, przy czym 15% uważa, że tego czasu mają dużo więcej.

4) Polaków najbardziej irytuje sam fakt, odgórnej ingerencji w ich wybór (35% wskazań) oraz już wskazane przez nas zwiększenie ruchu w dni poprzedzające niedziele (35%).

 

Fragment raportu:

 

Opis Metodologii

Badanie zostało zrealizowane w dniach 23.04-29.04.2018. Agencja SW RESEARCH pozyskała wywiady metodą CAWI (on-line) z wykorzystaniem panelu internetowego SW Panel. W badaniu dobrano próbę pełnoletnich mieszkańców Polski z uwzględnieniem postulatu reprezentatywności dla płci, przedziałów wiekowych oraz klasy wielkości zamieszkiwanej miejscowości. W ramach badania zgromadzono 1001 unikalnych wywiadów.

Pobierz raport

i uzyskaj darmową prenumeratę kolejnych wyników badań

Administratorem danych osobowych przekazanych na potrzeby pobrania raportu jest SW Research sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie ul. Jarosława Dąbrowskiego 64a, 02-561 Warszawa. Zostaną one przetworzone, zgodnie z naszą polityką przetwarzania danych osobowych, w celach przekazywania informacji marketingowych i promocyjnych oraz w celach analitycznych.

<< Wstecz

Kontakt

Sprzedaż / Biznes tel.: +48 535 987 335
tel.: +48 533 987 335
Sekretariat tel.: +48 535 987 102
Napisz do nas email: sw@swresearch.pl
Adres siedziby: Jarosława Dąbrowskiego 64a 02-561 Warszawa
Fokusownia: Jarosława Dąbrowskiego 64a 02-561 Warszawa