Raport

Trendy zakupowe. Czyli jak Polacy kupują alkohol
18/10/2016

Jaki alkohol i z jakich okazji najczęściej kupują Polacy?

Wyniki badania mogą być doskonałą wskazówką dla osób planujących kampanie informacyjne oraz promocyjne. Wnikliwa analiza odpowiedzi respondentów, uwzględniająca informacje o płci, miejscu zamieszkania oraz deklarowanych dochodach, pozwala zoptymalizować kanały komunikacji oraz zaprojektować skuteczne działania. To szczególnie istotne ponieważ konsumenci coraz częściej oczekują zindywidualizowanego przekazu, który odpowiada na ich potrzeby.

Alkohol to popularny prezent w ramach różnych okazji. Najczęstsze okazje, na które respondenci kupują alkohol w ramach prezentu to urodziny i imieniny ? częściej niż co trzeci badany decyduje się na to często lub zawsze. Najpopularniejsze uroczystości, z okazji których respondenci kupują zawsze alkohol to parapetówka (12%) oraz wieczór panieński/kawalerski (11%). Co najmniej połowa ankietowanych kupuje alkohol od czasu do czasu na każdą z wymienionych okazji.

Wino to najpopularniejszy prezent z okazji Świąt Bożego Narodzenia (37%), uroczystości rodzinnych (37%) i ślubów (36%). Równie popularnym na te okazje alkoholem jest wódka ? na Święta Bożego Narodzenia wybiera ją 30% badanych, na uroczystości rodzinne 38% a z okazji ślubów - 39%. Najczęściej jednak badani wybierają wódkę jako prezent z okazji parapetówki (64%), pępkowego (61%) lub na wieczór panieński/kawalerski (57%). Inne alkohole są rzadziej wybierane przez ankietowanych. Whisky (24%) i koniak (22%) częściej wybierane są w ramach podziękowania. Piwo w ramach innych okazji (np. spotkania ze znajomymi) wybiera 21% ankietowanych.

 

Fragment raportu:

Pobierz raport

i uzyskaj darmową prenumeratę kolejnych wyników badań

Administratorem danych osobowych przekazanych na potrzeby pobrania raportu jest SW Research sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie ul. Jarosława Dąbrowskiego 64a, 02-561 Warszawa. Zostaną one przetworzone, zgodnie z naszą polityką przetwarzania danych osobowych, w celach przekazywania informacji marketingowych i promocyjnych oraz w celach analitycznych.

<< Wstecz

Kontakt

Sprzedaż / Biznes tel.: +48 535 987 335
tel.: +48 533 987 335
Sekretariat tel.: +48 535 987 102
Napisz do nas email: sw@swresearch.pl
Adres siedziby: Jarosława Dąbrowskiego 64a 02-561 Warszawa
Fokusownia: Jarosława Dąbrowskiego 64a 02-561 Warszawa