Raport

Preferencje turystyczne Polaków 2016 - raport dla TravelPlanet
17/08/2016

Celem badania było stworzenie raportu opisującego zwyczaje Polaków związane z wypoczynkiem - jakie miejsca preferują, jaki rodzaj wypoczynku wybierają oraz jak organizują swoje wczasy.

Badanie zostało zrealizowane w dniach 12.07.2016-20.07.2016 przez agencję SW RESEARCH metodą wywiadów on-line (CAWI) na panelu internetowym SW Panel.

W ramach badania przeprowadzono 1021 ankiet z reprezentatywną grupa Polaków od 18 roku życia.

Kwestionariusz badawczy został przygotowany przez agencję SW RESEARCH na podstawie zagadnień dostarczonych przez Travelplanet.pl

Statystyki Travelplanet.pl obejmują wyjazdy kilkudziesięciu tysięcy klientów biur podróży, które miały miejsce od 25 czerwca do 31 lipca.

 

 

Główne Wnioski

W przypadku pogorszenia sytuacji zawodowej rezygnacja z wypoczynku była wskazywana przez badanych najczęściej na 4-5 pozycji rankingu. Za to w przypadku dodatkowego dopływu gotówki największy odsetek badanych wskazał, że przede wszystkim udałby się na urlop.

Ankietowani wykazali przywiązanie do odpoczywania w kraju ? to rejony na terenie Polski wybraliby najczęściej na wolny weekend, przy nielimitowanej ilości dostępnej gotówki. Mając wolne dwa tygodnie najczęstszą wybieraną destynacją było też Morze Bałtyckie.

Częstsza destynacja urlopowa to Polska niż inne kraje, a najpopularniejsze miesiące na wypoczynek to miesiące letnie (od maja do września).

Wśród wszystkich badanych co piąty wybiera letnie wakacje za granicą, a co dziesiąty zimowe ferie poza krajem. W sezonie letnim popularniejsza jest Polska ? wybiera ją 37% badanych, za to zimą mniej popularny jest nasz kraj - wybiera go 8% ogółu.

Najpopularniejsze w sezonie letnim miejsca wyjazdów poza granicami Polski to Grecja, Włochy, Hiszpania oraz Chorwacja. W sezonie zimowym popularniejsze są Włochy , Hiszpania , Wielka Brytania oraz Egipt.

Najczęstsze przyczyny wybierania wakacji za granicą to chęć zobaczenia ciekawych miejsc za granicami kraju oraz gwarancja ładnej pogody.

 

 

 

Fragment raportu:

 

 

Pobierz raport

i uzyskaj darmową prenumeratę kolejnych wyników badań

Administratorem danych osobowych przekazanych na potrzeby pobrania raportu jest SW Research sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie ul. Jarosława Dąbrowskiego 64a, 02-561 Warszawa. Zostaną one przetworzone, zgodnie z naszą polityką przetwarzania danych osobowych, w celach przekazywania informacji marketingowych i promocyjnych oraz w celach analitycznych.

<< Wstecz

Kontakt

Sprzedaż / Biznes tel.: +48 535 987 335
tel.: +48 533 987 335
Sekretariat tel.: +48 535 987 102
Napisz do nas email: sw@swresearch.pl
Adres siedziby: Jarosława Dąbrowskiego 64a 02-561 Warszawa
Fokusownia: Jarosława Dąbrowskiego 64a 02-561 Warszawa