Raport

Polska na wakacjach, czyli o promocji miejsc oczami turystów
14/01/2015

SW Research na zlecenie agencji VMG PR  przeprowadziła badanie dotyczące kwestii, jak dziś Polacy planują wakacyjne wyjazdy, jakie są ich motywacje i inspiracje oraz czym różnią się potrzeby poszczególnych grup wiekowych.

Poprzez badanie sprawdzono, jakie są oczekiwania Polaków wobec działań z zakresu promocji miast i regionów oraz jakie błędy w komunikacji promującej turystykę  popełniane są najczęściej. 

Według odpowiedzi połowy Respondnetów, lokalny biznes może promować region z którego pochodzi poprzez podkreślanie wyjątkowego charakteru regionalnych produktów, z których korzysta.  

Z badania wysuwa również jasny wniosek, że Polacy chcą być dziś w komunikacji dotyczącej promocji zaskakiwani. Budowanie promocji wokół zabytków i ogólnych atrakcji miast i regionów nie jest już atrakcyjne dla odbiorców. Wyniki badania wskazują, że brakuje podstawowych informacji, a przeprowadzone już kampanie oceniane są nierzadko jako nudne  i powierzchowne. 

Badanie zostało przeprowadzone w dniach 18-28 września 2014 r. metodą internetowych zestandaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych (CAWI) na zlecenie VMG PR. Próba badawcza miała charakter losowy. Operatem losowania był panel internetowy SW Panel, a do udziału w badaniu zaproszono osoby w wieku od 16 do 60 lat. Zebrano łącznie 1007 w pełni wypełnione kwestionariusze. 

 

Fragment raportu:

Pobierz raport

i uzyskaj darmową prenumeratę kolejnych wyników badań

Administratorem danych osobowych przekazanych na potrzeby pobrania raportu jest SW Research sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie ul. Jarosława Dąbrowskiego 64a, 02-561 Warszawa. Zostaną one przetworzone, zgodnie z naszą polityką przetwarzania danych osobowych, w celach przekazywania informacji marketingowych i promocyjnych oraz w celach analitycznych.

<< Wstecz

Kontakt

Sprzedaż / Biznes tel.: +48 535 987 335
tel.: +48 533 987 335
Sekretariat tel.: +48 535 987 102
Napisz do nas email: sw@swresearch.pl
Adres siedziby: Jarosława Dąbrowskiego 64a 02-561 Warszawa
Fokusownia: Jarosława Dąbrowskiego 64a 02-561 Warszawa