Połowa Polaków finansuje zakup nieruchomości z kredytu
Połowa Polaków finansuje zakup nieruchomości z kredytu
08/03/2018

Obok własnych oszczędności, kredyt hipoteczny jest wciąż bardzo popularną formą finansowania zakupu miekszania na rynku pierwotnym. Prawie połowa badanych osób, z niego korzystała lub planuje skorzystać.

Co trzeci ankietowany czerpie informacje na temat deweloperów i ich inwestycji od znajomych lub rodziny. Podobny odsetek zagląda na stronę dewelopera, a prawie 30% - obserwuje, czy w interesującej go okolicy nie powstaje nowa inwestycja. Co czwarty respondent szuka informacji na innych stronach internetowych.

 

Najważniejsze elementy przy podejmowaniu decyzji o kupnie mieszkania to cena nieruchomości (41%), jej lokalizacja (36%) oraz koszty eksploatacji, utrzymania mieszkania (25%).

Badani finansowali lub planują finansować zakup mieszkania głównie z własnych oszczędności (47%) oraz z kredytu hipotecznego (46%).

 

Fragment raportu:

 

***

Badanie zostało zrealizowane w dniach 26.02-28.02.2017 przez agencję SW RESEARCH metodą wywiadów on-line (CAWI) na panelu internetowym SW Panel. W ramach badania przeprowadzono 438 ankiet z osobami, które w ciągu ostatniego roku kupiły mieszkanie z rynku pierwotnego lub planują kupić takie mieszkanie w ciągu nadchodzącego roku. Kwestionariusz badawczy został przygotowany przez agencję SW RESEARCH.

Pobierz raport

i uzyskaj darmową prenumeratę kolejnych wyników badań

Administratorem danych osobowych przekazanych na potrzeby pobrania raportu jest SW Research sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie ul. Jarosława Dąbrowskiego 64a, 02-561 Warszawa. Zostaną one przetworzone, zgodnie z naszą polityką przetwarzania danych osobowych, w celach przekazywania informacji marketingowych i promocyjnych oraz w celach analitycznych.

<< Wstecz