Polacy o ograniczaniu handlu w niedziele i święta
Polacy o ograniczaniu handlu w niedziele i święta
25/11/2016

Badanie zrealizowane przez SW Research potwierdziło tezę, zgodnie z którą w robocze dni tygodnia najchętniej robimy zakupy w mniejszych, zlokalizowanych bliżej pracy czy miejsca zamieszkania, sklepach osiedlowych lub dyskontach.

Wyniki pokazują, że oba te formaty cieszą się bardzo zbliżoną popularnością, na poziomie ok. 50 proc. Jednak, jak pokazuje ankieta nie odwiedzamy tych sklepów po to, aby zrobić w nich większe zakupy. Po te najczęściej udajemy się do większych sklepów w piątek (26,9 proc.) oraz w sobotę (38proc.) jak wywnioskować można z wyników badania, które pokazuje, że wraz z końcem tygodnia rośnie popularność super i hiper marketów. Okazało się też, że wbrew obiegowym opiniom nieliczni tylko, bo zaledwie 7,5 proc. badanych, robią większe zakupy w niedzielę.

 

 

Fragment raportu:

 

 

Pobierz raport

i uzyskaj darmową prenumeratę kolejnych wyników badań

Administratorem danych osobowych przekazanych na potrzeby pobrania raportu jest SW Research sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie ul. Jarosława Dąbrowskiego 64a, 02-561 Warszawa. Zostaną one przetworzone, zgodnie z naszą polityką przetwarzania danych osobowych, w celach przekazywania informacji marketingowych i promocyjnych oraz w celach analitycznych.

<< Wstecz