Hospicja domowe w oczach Polaków
Hospicja domowe w oczach Polaków
17/05/2018

Zapraszamy do zapoznania się z raportem dotyczącym problematyki polskich hospicjów domowych.

Opracowanie powstało we współpracy Stowarzyszenia Medyczne Hospicjum Dla Dzieci Dolnego Śląska "Formuła Dobra", firmy analitycznej Newspoint i SW Research.

 

Najważniejsze wnioski

1) Pojęcie "hospicja domowe dla dzieci" jest nieznane większości badanych, a i wśród osób, które deklarują jego znajomość, zdarzają się takie, które błędnie interpretują sposób działania tej instytucji.

2) Najczęstsze źródła informacji na temat hospicjów to Internet i media tradycyjne, ale prawie połowa ankietowanych nigdzie nie spotkała się z tym tematem.

3) Według większości respondentów hospicja dla dzieci powinny być prowadzone przez państwo, a dyskusja na temat opieki nad nieuleczalnie chorymi dziećmi jest tematem do publicznej debaty.

4) Polacy są chętni wspierać finansowo hospicja domowe dla dzieci, ale sposób przekazania pieniędzy powinien być jak najprostszy.

 

Fragment raportu:

 
Opis Metodologii

Badanie zostało przeprowadzone w dniach 20?26 lutego 2018 r. na reprezentatywnej pod względem płci, wieku i klasy wielkości miejscowości próbie Polaków (1041 wywiadów), z zastosowaniem metody CAWI. Badanie przeprowadziła agencja SW Research. Kwestionariusz zawierał 6 pytań (zamkniętych i otwartych) oraz metryczkę. Metodyka badania (dobór próby, jej liczebność i struktura) pozwala uzyskane wyniki estymować na całą populację Polaków

Pobierz raport

i uzyskaj darmową prenumeratę kolejnych wyników badań

Administratorem danych osobowych przekazanych na potrzeby pobrania raportu jest SW Research sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie ul. Jarosława Dąbrowskiego 64a, 02-561 Warszawa. Zostaną one przetworzone, zgodnie z naszą polityką przetwarzania danych osobowych, w celach przekazywania informacji marketingowych i promocyjnych oraz w celach analitycznych.

<< Wstecz