Generation Mobile 2014
Generation Mobile 2014
23/09/2014

29% użytkowników smartfonów i 27% użytkowników tabletów wykorzystuje te urządzenia do dokonywania płatności i robienia zakupów. Mobilne aplikacje pozwalające na korzystanie z usług finansowych stają się coraz popularniejsze i nic dziwnego, skoro 9/10 posiadaczy smartfonów nosi swoje urządzenie zawsze przy sobie

Prezentowane wyniki pochodzą z badania zrealizowanego przez Agencję Badań Rynku i Opinii SW Research we współpracy z NoNoobs. Przeprowadzono je w dniach 3-16 marca 2014 r. metodą internetowych wywiadów kwestionariuszowych wśród panelistów SWPanel.pl na reprezentatywnej próbie 5226 osób.

Badanie pokazuje, że znacząco wzrosła popularność wykorzystania smartfonów w procesach zakupowych m. in. do pozyskiwania informacji o produkcie, zamawiania usługi oraz kupowania w mobilnych wersjach sklepów internetowych. W ciągu ostatnich dwóch lat odsetek osób wykorzystujących smartfony do płatności wzrósł o 20%. Istotne jest także przywiązanie właścicieli do swoich urządzeń. 62% badanych korzystna ze smartfona w czasie spotkania ze znajomymi, 41% podczas rodzinnego obiadu, a co czwarty w sklepie, aby uzyskać rabat. Z kolei tablety są wykorzystywane zarówno do zabawy z dziećmi (26%) jak i w czasie konferencji (17%).

W raporcie zaprezentowano także najpopularniejsze marki smartfonów, tabletów i telefonów oraz zadowolenie klientów z posiadanego urządzenia. Największą satysfakcję z posiadanego produktu wykazują właściciele telefonu Nokia (81%), tabletu Lenovo (97%), i smarftona HTC (93%). Ostatnia część raportu poświęcona jest perspektywie, jaka jest kreowana przez ciągły rozwój urządzeń i aplikacji mobilnych. Respondenci wskazali interesujące ich kierunki rozwoju nowych technologii takie jak: medycyna i diagnostyka czy zarządzanie gospodarstwem domowym.

Dla pokolenia młodych ludzi, którzy nie rozstają się ze swoimi urządzeniami, płacenie rachunków przez telefon czy zamawianie zakupów do domu powinno być tak oczywiste jak pisanie smsów. Dlatego też przyszłość urządzeń mobilnych wydaje się obiecująca.

Fragment raportu:

Pobierz raport

i uzyskaj darmową prenumeratę kolejnych wyników badań

Administratorem danych osobowych przekazanych na potrzeby pobrania raportu jest SW Research sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie ul. Jarosława Dąbrowskiego 64a, 02-561 Warszawa. Zostaną one przetworzone, zgodnie z naszą polityką przetwarzania danych osobowych, w celach przekazywania informacji marketingowych i promocyjnych oraz w celach analitycznych.

<< Wstecz