EKOBarometr - pełna wersja raportu z czwartego pomiaru
16/11/2022

NA DRODZE DO ZIELONEGO SPOŁECZEŃSTWA

Prezentujemy Państwu Raport IV Pomiaru EKObarometru!

Postanowiliśmy ponownie przyjrzeć się podejściu Polaków do kwestii ekologicznych, uwzględniając przy tym obszary obejmujące nastawienie Polaków do reklam zawierających eko-elementy, kwestie związane z ochroną środowiska, dotychczasowe działania oraz schematy proekologicznych zachowań, segmentację Polaków pod względem podejścia do ekologii oraz określenie znaczenia ekologii w obecnym procesie zakupowym z uwzględnieniem analizy nadchodzących trendów.

 

 

„Po niespełna dwóch latach wracamy do Państwa z kolejną, IV edycją EKObarometru - autorskiego projektu badawczego, poświęconego nastrojom Polaków związanym z szeroko pojętą ekologią (…).
 Pandemia COVID-19, rosyjska agresja w Ukrainie, rosnąca inflacja - kumulacja tych zjawisk i wydarzeń wpłynęła na nasz system wartości, a w konsekwencji - na nasze decyzje, styl życia czy plany na przyszłość.
Ekologia nie jest tu wyjątkiem, nasuwa się bowiem pytanie, czy i w jaki sposób burzliwe wydarzenia ostatnich miesięcy wpłynęły na sposób myślenia Polaków o środowisku naturalnym… Odpowiedź na to pytanie znajdziecie Państwo w IV Pomiarze EKObarometru. Zapraszamy do lektury raportu!”

Wiceprezes Zarządu SW RESEARCH
Piotr Zimolzak

 

Dziękujemy serdecznie naszym Partnerom za nieocenione wsparcie przy tworzeniu tego projektu:

 

Opis badania

Badanie zostało przeprowadzone na reprezentatywnej próbie mieszkańców Polski. Próba badawcza została dobrana w sposób warstwowo-losowy, tak aby zapewnić zróżnicowanie respondentów pod względem podstawowych cech demograficznych (płeć, wiek, miejsce zamieszkania, wykształcenie). Łącznie zebrano 1583 wywiady. Badanie zostało realizowane w dniach 13.10-19.10.2022 r. przez agencję SW Research metodą wywiadów online (CAWI) na panelu internetowym SW Panel.

Fragment raportu:


O projekcie

Projekt EKOBAROMETR to cykl badań poświęcony analizie aktualnych postaw i nastrojów polskich konsumentów wobec szeroko pojętej ekologii obecnej w różnych sferach codziennego życia. Jedną z nich jest wymiar społeczny, ukazujący m.in. jak Polacy podchodzą do ekologii jako takiej i jak różnią się między sobą ich postawy wobec środowiska. Drugą sferą jest obszar komunikacji marketingowej, ukazujący m.in. jak konsumenci odbierają reklamy wykorzystujące motywy ekologiczne. Dodatkowo w IV pomiarze Ekobarometru skupiono się również na sprawdzeniu jak Polacy postrzegają wartości ekologiczne w świetle trudnej sytuacji gospodarczej, wojennej, geopolitycznej oraz pandemicznej. Dodatkowo w badaniu uwzględniono również wydarzenia z ostatnich miesięcy, np. zanieczyszczenie Odry.

Pobierz raport

i uzyskaj darmową prenumeratę kolejnych wyników badań

Administratorem danych osobowych przekazanych na potrzeby pobrania raportu jest SW Research sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie ul. Jarosława Dąbrowskiego 64a, 02-561 Warszawa. Zostaną one przetworzone, zgodnie z naszą polityką przetwarzania danych osobowych, w celach przekazywania informacji marketingowych i promocyjnych oraz w celach analitycznych.

<< Wstecz

Kontakt

Sprzedaż / Biznes tel.: +48 535 987 335
tel.: +48 533 987 335
Sekretariat tel.: +48 535 987 102
Napisz do nas email: sw@swresearch.pl
Adres siedziby: Jarosława Dąbrowskiego 64a 02-561 Warszawa
Fokusownia: Jarosława Dąbrowskiego 64a 02-561 Warszawa