Niniejsze opracowanie stanowi zestawienie wyników dotyczących obszaru komunikacji marketingowej dwóch pomiarów zrealizowanych przez SW RESEARCH w marcu oraz w czerwcu 2020 r. Pokazuje, jak konsumenci odbierają reklamy wykorzystujące motywy ekologiczne, a także jak postrzegane są branże, które promują się jako ekologiczne i przyjazne środowisku.
Raport jest skierowany do osób zajmujących się reklamą, marketingiem, projektowaniem produktów i usług, brandingiem, a także społeczną odpowiedzialnością biznesu
PODSUMOWANIE RAPORTU:
Polacy dbają o środowisko, przede wszystkim regularnie segregując śmieci oraz chodzi do sklepu z własną siatką na zakupy – po 84% pozytywnych odpowiedzi. Równie często wychodząc z pomieszczenia, gaszą światło – 83% pozytywnych odpowiedzi, wybierają żarówki LED – 82% i starają się przy każdej okazji oszczędzać wodę – 81% twierdzących odpowiedzi.
Konsumenci są świadomi znaczenia swoich decyzji zakupowych dla środowiska. Blisko połowa podczas zakupu zwraca uwagę na to, czy opakowanie jest ekologiczne – 49% twierdzących odpowiedzi. Natomiast 44% badanych jest gotowa zapłacić więcej za odzież i obuwie wykonane z materiałów ekologicznych, wytworzonych bez uszczerbku na przyrodzie.
Respondenci są ostrożni w podejmowaniu decyzji o zmianie nawyków żywieniowych dla dobra środowiska. 54% przyznaje, że nie zrezygnuje ze spożywania mięsa ze względu na to, że hodowla zwierząt jest nieekologiczna.
Blisko połowa ankietowanych angażuje się w propagowanie zachowań proekologicznych. 46% poucza swoich znajomych, żeby zachowywali się bardziej ekologicznie.
Fragment raportu:
Metodologia badania
Badanie ma charakter cykliczny (trackingowy). Prezentowane wyniki dotyczące obszaru komunikacji marketingowej są zestawieniem dwóch pomiarów zrealizowanych przez SW RESEARCH w czerwcu (4-24.06.2020 r.) oraz w marcu (2-24.03.2020 r.) metodą wywiadów on-line (CAWI). W ramach badania przeprowadzono w sumie 2 991 ankiet (pomiar II – 1 515, pomiar I – 1 476) z użytkownikami panelu badawczego SW Panel. Realizacja kolejnej fali planowana jest we wrześniu 2020 r.
Pobierz raport
i uzyskaj darmową prenumeratę kolejnych wyników badań