E-commerce Track - maj 2014
E-commerce Track - maj 2014
27/06/2014

Maj 2014 to nie był jeszcze najlepszy okres dla polskiego e-commerce'u. De facto, w tym miesiącu internauci kupowali przez komputer lub telefon jeszcze mniej produktów, niż w kwietniu tego roku.

Jeśli już, to nieco częściej interesowali się ubraniami i produktami zdrowotnymi. W tym samym czasie znowu - po trzech miesiącach - internauci chętniej deklarowali korzystanie z Allegro, podczas kiedy popularność bratniego serwisu OLX ustabilizowała się

Maj 2014 można nazwać generalnie miesiącem spadków w e-commerce. Spadł wtedy zarówno odsetek osób kupujących, jak i szukających produkty przy pomocy komputerów i urządzeń mobilnych. Co ciekawe - spadła nie tylko liczba osób deklarujących kupowanie w internecie. W tym samym czasie spadła też liczba osób, które szukały czegoś w internecie, a potem kupowały to w online (ROPO), jak i osób zachowujących się odwrotnie. Warto zresztą myśleć o ROPO jako wskaźniku entuzjazmu kupowania produktów przez internet.

Majowe spadki dotknęły większość kategorii produktowych, a zwłaszcza książek i multimediów. Być może miało to związek z długimi weekendami i generalnym majowym rozprzężeniem (czerwiec to już czas przygotowywania się do wakacji). Jedynym widocznym wzrostem popularności w e-commerce cieszyły się ubrania.

Warto pamiętać, że na wiosnę 2014 Grupa QXL przebrandowiła serwis Tablica.pl w OLX. Internauci dość szybko przyzwyczaili się do nowej odsłony serwisu i nowa nazwa jest już rozpoznawalna przez internautów. W tym samym czasie wydaje się, że główny serwis ? Allegro ? reklamował się nieco mniej i dopiero w maju jego popularność znowu wróciła do normalnego poziomu.

 

Fragment raportu:

 

E-commerce to badanie cykliczne realizowane przez IRCenter i SW Reserach. Badanie jest realizowane metodą CAWI, raz na miesiąc na reprezentatywnej próbie co najmniej 500 internautów.

 

 

Pobierz raport

i uzyskaj darmową prenumeratę kolejnych wyników badań

Administratorem danych osobowych przekazanych na potrzeby pobrania raportu jest SW Research sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie ul. Jarosława Dąbrowskiego 64a, 02-561 Warszawa. Zostaną one przetworzone, zgodnie z naszą polityką przetwarzania danych osobowych, w celach przekazywania informacji marketingowych i promocyjnych oraz w celach analitycznych.

<< Wstecz