Barometr Nastrojów Polaków (9) - bon turystyczny
Barometr Nastrojów Polaków (9) - bon turystyczny
03/09/2020

Wprowadzenie Bonu Turystycznego spolaryzowało polskie społeczeństwo. Osoby nieposiadające dzieci negatywnie oceniają bon jako formę pomocy rodzinom.

Co trzeci Polak od kwietnia tego roku był na urlopie (istotny wzrost – 33%, Pomiar VIII – 28%). Prawie połowa nie planuje w 2020 roku urlopu wypoczynkowego (istotny wzrost – 47%, Pomiar VIII – 40%). Istotnie wzrósł odsetek osób obawiających się obowiązkowej 14-dniowej kwarantanny w miejscu wypoczynku lub po powrocie (istotny wzrost – 37%, Pomiar VIII – 28%).

Co trzeci badany pozytywnie ocenia wprowadzenie Bonu Turystycznego jako pomoc polskim rodzinom (Top 2 Boxes – 36%), przeciwnego zdania jest mniej badanych (Bottom 2 Boxes – 34%). Połowa Polaków pozytywnie ocenia wpływ bonu na branżę turystyczną (Top 2 Boxes – 49%).

Odnotowujemy istotne wzrosty odsetków Polaków stosujących środki ochrony przeciw COVID-19. Polacy jako środki bezpieczeństwa przed koronawirusem często i dokładnie myją ręce (istotny wzrost – 75%, Pomiar VIII – 71%), korzystają z płynów dezynfekujących i środków odkażających (istotny wzrost – 68%, Pomiar VIII – 62%) oraz korzystają z maseczek ochronnych, jeśli wychodzą z domu (istotny wzrost – 64%, Pomiar VIII – 58%)

Polacy najczęściej czerpią informacje na temat epidemii z serwisów informacyjnych i wiadomości w telewizji (istotny wzrost – 59%, Pomiar VIII – 52%) oraz z artykułów, wpisów i stron Internetowych poświęconych koronawirusowi (istotny wzrost – 54%, Pomiar VIII – 48%).

Ponownie obserwujemy istotny wzrost odsetka osób przewidujących, że nie odnotujemy w Polsce żadnych nowych przypadków zachorowań na COVID-19 nie wcześniej niż za 3 miesiące (82%, Pomiar VIII – 75%). Istotnie wzrósł odsetek osób, które przewidują, że zaszczepienie się na koronawirusa będzie możliwe w Polsce nie wcześniej niż za 3 miesiące (75%, Pomiar VIII – 60%).

 

Fragment raportu:

 

Metodologia badania

Badanie zostało przeprowadzone w dniach 11-17.08.2020 przez SW RESEARCH Agencję Badań Rynku i Opinii metodą wywiadów on-line (CAWI) na panelu internetowym SW Panel. W badaniu zebrano 1007 ankiet z reprezentatywną próbą grupy Polaków. Badanie ma charakter cykliczny, prezentowane wyniki pochodzą z Pomiaru IX.

Pobierz raport

i uzyskaj darmową prenumeratę kolejnych wyników badań

Administratorem danych osobowych przekazanych na potrzeby pobrania raportu jest SW Research sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie ul. Jarosława Dąbrowskiego 64a, 02-561 Warszawa. Zostaną one przetworzone, zgodnie z naszą polityką przetwarzania danych osobowych, w celach przekazywania informacji marketingowych i promocyjnych oraz w celach analitycznych.

<< Wstecz