Barometr Nastrojów Polaków (8) - nakazy i obostrzenia
Barometr Nastrojów Polaków (8) - nakazy i obostrzenia
20/08/2020

Większość Polaków irytują osoby, które nie zasłaniają ust i nosa w miejscach, w których jest to wymagane. Najbardziej poirytowane są osoby starsze i mieszkańcy dużych miast

Połowa Polaków (50%) ocenia, że ich budżet domowy nie uległ zmianie w porównaniu ze swoimi dochodami i wydatkami przed wybuchem epidemii. W tym czasie rozwinęło się korzystanie z nowych form płatności - prawie połowa badanych (45%) zaczęła korzystać z nowego rodzaju płatności bezgotówkowej.

2/3 Polaków (Top 2 Boxes - 66%) uważa, że rząd powinien robić jeszcze więcej żeby ograniczyć liczbę zachorowań. Prawie ¾ Polaków obawia się kolejnej fali zachorowań na koronawirusa jesienią (73%).

Polacy uważają, że wszyscy powinni często i dokładnie myć ręce (73%), zachowywać bezpieczną odległość od innych osób (63%), korzystać z maseczek ochronnych (61%) oraz płynów dezynfekujących (61%).

Obserwujemy istotny wzrost odsetka osób, którzy przewidują, że nie odnotujemy w Polsce żadnych nowych przypadków zachorowań na COVID-19 nie wcześniej niż za 3 miesiące (75%, Pomiar VII – 57%).

 

Fragment raportu:

 

Metodologia badania

Badanie zostało przeprowadzone w dniach 30.07-2.08.2020 przez SW RESEARCH Agencję Badań Rynku i Opinii metodą wywiadów on-line (CAWI) na panelu internetowym SW Panel. W badaniu zebrano 1039 ankiet z reprezentatywną próbą grupy Polaków. Badanie ma charakter cykliczny, prezentowane wyniki pochodzą z Pomiaru VIII.

Pobierz raport

i uzyskaj darmową prenumeratę kolejnych wyników badań

Administratorem danych osobowych przekazanych na potrzeby pobrania raportu jest SW Research sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie ul. Jarosława Dąbrowskiego 64a, 02-561 Warszawa. Zostaną one przetworzone, zgodnie z naszą polityką przetwarzania danych osobowych, w celach przekazywania informacji marketingowych i promocyjnych oraz w celach analitycznych.

<< Wstecz