Raport

Badanie świadomości różnych aspektów astmy
24/10/2022

Badanie świadomości różnych aspektów astmy, jej przyczyn, implikacji, percepcji choroby wśród ogółu polskiego społeczeństwa oraz osób chorujących na astmę.

Szacuje się, że aż 45% osób mających astmę jest niezdiagnozowanych lub nie leczy się, a wśród osób leczących się na astmę aż 97% nie ma pełnej wiedzy na temat leczenia. Dlatego najistotniejszym czynnikiem, jeśli chodzi o profilaktykę astmy, jest edukacja na temat choroby.

Astma stanowi istotny problem cywilizacyjny, a bronią, która skutecznie wspiera chorego w walce z chorobą jest również… wiedza. Wiedza o wczesnych objawach, które powinny nas zaniepokoić, o czynnikach przyspieszających rozwój choroby oraz o tych, które wspierają leczenie. Wiedza o lekach i ich działaniu. A także o tym, z jakimi emocjami mierzą się chorzy i jak ich wspierać w tej drodze.

Pobierz raportopublikowany na podstawie prezentowanych poniżej danych, badający świadomość różnych aspektów astmy, jej przyczyn, implikacji oraz percepcji choroby wśród polskiego społeczeństwa oraz osób chorujących na astmę.

Publikacja oparta jest o badanie, którego wyniki prezentujemy poniżej, i współtworzyli ją eksperci w tej dziedzinie - dr n. med. Piotr Dąbrowiecki oraz dr n. med. dr n. hum. Małgorzata Farnik

Badanie zrealizowane na zlecenie Chiesi Poland.

 

 

Pobierz raport

i uzyskaj darmową prenumeratę kolejnych wyników badań

Administratorem danych osobowych przekazanych na potrzeby pobrania raportu jest SW Research sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie ul. Jarosława Dąbrowskiego 64a, 02-561 Warszawa. Zostaną one przetworzone, zgodnie z naszą polityką przetwarzania danych osobowych, w celach przekazywania informacji marketingowych i promocyjnych oraz w celach analitycznych.

<< Wstecz

Kontakt

Sprzedaż / Biznes tel.: +48 535 987 335
tel.: +48 533 987 335
Sekretariat tel.: +48 535 987 102
Napisz do nas email: sw@swresearch.pl
Adres siedziby: Jarosława Dąbrowskiego 64a 02-561 Warszawa
Fokusownia: Jarosława Dąbrowskiego 64a 02-561 Warszawa