Raport

Badanie polskich graczy MMORPG/ MOBA
13/01/2014

Dla polskiego gracza gry MMORPG czy MOBA to nie tylko odskocznia od rzeczywistości. Wyraźnie widoczne są czynniki społeczne, które determinują konkretne zachowania graczy.

Polski rynek MMORPG i MOBA już dawno przestał być rynkiem podrzędnym i zaniedbywanym. Kolejne produkty z polską lokalizacją, co okazuje się być istotnym czynnikiem, tylko to potwierdzają. Produkty te stanowią interesujący obszar nie tylko dla samych producentów i wydawców gier, ale także dla firm produkujących sprzęt komputerowy czy też, ze względu na dokonywanie przez graczy różnych transakcji, tych specjalizujących się w płatnościach.


Fragment raportu:

Metodologia:
Badanie zostało przeprowadzone w dniach 13-29.11.2013 roku metodą internetowych zestandaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych (CAWI) przez agencję SW Research. Próba badawcza miała charakter celowy. Do badania zaproszono osoby, które grają w gry MMORPG lub MOBA. 67% próby stanowią zarejestrowani użytkownicy portalu mmorpg.org.pl Zebrano łącznie 1977 w pełni wypełnionych kwestionariuszy. Kwestionariusz wywiadu został opracowany przez agencję SW Research i składał się z 56 pytań badawczych. Badanie przeprowadzono na autorskim oprogramowaniu "3S System". Głównym celem badania było poznanie preferencji graczy, znajomości gier i ich producentów oraz zwyczajów graczy związanych z graniem w gry MMORPG oraz MOBA.

 

 

 

Pobierz raport

i uzyskaj darmową prenumeratę kolejnych wyników badań

Administratorem danych osobowych przekazanych na potrzeby pobrania raportu jest SW Research sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie ul. Jarosława Dąbrowskiego 64a, 02-561 Warszawa. Zostaną one przetworzone, zgodnie z naszą polityką przetwarzania danych osobowych, w celach przekazywania informacji marketingowych i promocyjnych oraz w celach analitycznych.

<< Wstecz

Kontakt

Sprzedaż / Biznes tel.: +48 535 987 335
tel.: +48 533 987 335
Sekretariat tel.: +48 535 987 102
Napisz do nas email: sw@swresearch.pl
Adres siedziby: Jarosława Dąbrowskiego 64a 02-561 Warszawa
Fokusownia: Jarosława Dąbrowskiego 64a 02-561 Warszawa