Aktualny model pracy w firmach a system pracy Work-Life Fit
Aktualny model pracy w firmach a system pracy Work-Life Fit
24/06/2022

Głównym celem badania było określenie modeli pracy w firmach oraz poznanie stosunku do wdrażania w nich koncepcji Work-Life Fit.

System Work–Life Fit

Tylko co trzecia osoba (33%) deklaruje, że zna termin Work–Life Fit. Tacy respondenci rozumieją go jako balans między pracą a życiem prywatnym (35%), organizację czasu przeznaczonego na pracę i życie prywatne (30%) lub organizację pracy z uwzględnieniem potrzeb pracownika (22%).

Praca zdalna, stacjonarna czy hybrydowa?

W większości firm (64%) odsetek pracowników umysłowych pracujących stacjonarnie sięga 91-100%. Najczęściej (73%), w firmach, w których obecny jest model zdalny, odsetek pracujących w tym trybie znajduje się w przedziale 11-30%. Również w większości firm (72%), w których obecny jest model hybrydowy, odsetek pracowników umysłowych pracujących w tym modelu pozostaje w przedziale 11-30%.

Rozliczanie czasu pracy

Zdania respondentów są podzielone, jeśli chodzi o sprawiedliwy sposób rozliczania pracy. Prawie połowa (48%) uważa za bardziej sprawiedliwe rozliczanie efektów pracy. Natomiast 44% osób traktuje rozliczanie czasu, w którym wykonano pracę, jako rozwiązanie bardziej sprawiedliwe.

 

Fragment raportu:

Metodologia

 

System Work–Life Fit

Pobierz raport

i uzyskaj darmową prenumeratę kolejnych wyników badań

Administratorem danych osobowych przekazanych na potrzeby pobrania raportu jest SW Research sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie ul. Jarosława Dąbrowskiego 64a, 02-561 Warszawa. Zostaną one przetworzone, zgodnie z naszą polityką przetwarzania danych osobowych, w celach przekazywania informacji marketingowych i promocyjnych oraz w celach analitycznych.

<< Wstecz