Wyniki badania "Android w Polsce"
Wyniki badania "Android w Polsce"
20/01/2016

Dostępny jest raport „Android w Polsce 2015”, pierwszy w kraju raport kompleksowo przedstawiający użytkowników popularnego systemu operacyjnego na smartfony i tablety. Raport powstał we współpracy SW Research z Whalla Labs. 

Raport „Android w Polsce 2015” przygotowany został we współpracy agencji badawczej SW Research oraz poznańskiego software house’u Whalla Labs. Zawarte w raporcie dane mają pomóc polskim twórcom aplikacji mobilnych  oraz firmom, które się na nie decydują, w lepszym zrozumieniu grup docelowych, zawierających się wśród użytkowników tego systemu operacyjnego.

Badanie zostało przeprowadzone na grupie 2548 osób w maju 2015 roku. Projekt prowadzony był na panelu badawczym SWpanel. Otrzymane wyniki pozwalają zrozumieć, kto w Polsce korzysta z systemu mobilnego z logiem zielonego robota oraz w jaki sposób jest on przez nich postrzegany.

To pierwsze tak kompleksowe badanie w Polsce, pozwalające na analizę polskich użytkowników Androida. W raporcie czytelnicy znajdą podstawową charakterystykę osób posiadających Androida na swoich urządzeniach, dane dotyczące sposobów, w jaki z nich korzystają oraz stopień znajomości platformy, łącznie ze specyfikacjami technicznymi posiadanych urządzeń.

Twórcu raportu wierzą, że wiedza zebrana w raporcie „Android w Polsce 2015” przyczyni się nie tylko do lepszego zrozumienia tej grupy użytkowników, ale również pomoże w rozpoznaniu niezagospodarowanych jeszcze możliwości odnośnie tworzenia aplikacji mobilnych na Androida w Polsce. 


Partnerem raportu jest infoShare.

 

<< Wstecz