SW Research na CyberResearch 3.0
08/04/2013

Już 19 kwietnia 2013 w Centrun Nauki Kopernik na konferencji Cyberresearch wystąpi Piotr Zimolzak - główny analityk i jeden z twórców SW Research i StudentsWatch.pl.

Dane, obliczenia oraz wizualizacje będą dotyczyły projektów komercyjnych i społecznych zrealizowanych na panelu StudentsWatch.pl od września 2011 r

Lista projektów obejmuje około 40 badań, w których łącznie wzięło udział ponad 35 000 respondentów.  Wszystkie projekty były realizowane metodą indywidualnych wywiadów on-line (CAWI) na autorskim oprogramowaniu 3S System należącym do agencji SW Research. Tematyka projektów jest różnorodna, a w jej zakres wchodzą takie obszary jak: badania rozpoznawalności marki, badania reklamy, badania mediów, badania rozrywek elektronicznych, ale również projekty społeczne skupione wokół filantropii on-line, świadomego korzystania z internetu (np. Bezpieczniej w sieci) czy problemów społeczności lokalnych (np. WarsawWatch).  

Informacje o konferencji: 

 

W poszukiwaniu Cyberdoskonałości.

 

W drugiej połowie kwietnia odbędzie się trzecia edycja dorocznej konferencji Cyberresearch, poświęconej badaniom online. Przedsięwzięcie organizowane przez Polskie Towarzystwo Badaczy Rynku i Opinii zostało zapoczątkowane w roku 2011 jako odpowiedź na rosnące znaczenie Internetu jako przedmiotu badań, a także narzędzia dotarcia do coraz szerszych grup respondentów.

 

Cyberbadania na całym świecie rosną w lawinowym tempie i Polska nie jest wyjątkiem. Realizujemy przy pomocy internetu coraz bardziej złożone projekty, ale zapominamy często, że badania to nie bułka z masłem. Ogólnodostępne narzędzia do badań online dają złudne poczucie łatwości realizowania tak zwanych „ankiet”. Bardzo przed tym przestrzegamy. Badania online nie różnią się w swej istocie od tych offline i nie polegają jedynie na dotarciu do respondentów, ale są trudną sztuką interpretacji ich odpowiedzi. Tu nic nie zastąpi doświadczenia badaczy. – mówi Robert Zydel, członek zarządu PTBRiO i przewodniczący Rady Programowej konferencji.

Celem konferencji Cyberresearch jest promowanie doskonałości w badaniach online. Program przedsięwzięcia powstaje w oparciu o kwalifikacje dokonywane przez Radę Programową, w której skład wchodzi siedmiu ekspertów z zakresu badań i Internetu.

Konferencje PTBRiO już od blisko piętnastu lat stymulują rozwój branży badawczej. Pokazujemy najciekawsze projekty, najbardziej nowatorskie metodologie i innowacyjne zastosowania badań. Zachęcamy tym samym badaczy do zdrowej merytorycznej konkurencji. Ma to szczególne znacznie w przypadku projektu Cyberresearch, którego tematyka dotyczy błyskawicznie zmieniającego się obszaru, zapełnianego co raz częściej przez - nie bójmy się tego powiedzieć - nie zawsze profesjonalne badania. Wszystkich, którzy chcą wiedzieć jak dobrze należy robić cyberbadania zapraszamy na naszą konferencję. – dodaje Robert Zydel.

Konferencja Cyberresearch 3.0 odbędzie się 18 i 19 kwietnia 2013 r. w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Jej program jest przekrojem najważniejszych obszarów tematycznych związanych z badaniami online. Za stronę merytoryczną konferencji odpowiada Rada Programowa w składzie: Robert Zydel (PTBRiO i Saatchi&Saatchi), Janusz Sielicki (PTBRiO), Patrycja Tomczyk-Serafin (Sandoz), Agnieszka Wiśniewska (Onet), Michał Rybkowski (UPC), Albert Hupa (IRC), Grzegorz Berezowski (180heartbeats + JUNG v. MATT).

<< Wstecz

Kontakt

Sprzedaż / Biznes tel.: +48 535 987 335
tel.: +48 533 987 335
Sekretariat tel.: +48 535 987 102
Napisz do nas email: sw@swresearch.pl
Adres siedziby: Jarosława Dąbrowskiego 64a 02-561 Warszawa
Fokusownia: Jarosława Dąbrowskiego 64a 02-561 Warszawa