Prezenty Świąteczne 2012
Prezenty Świąteczne 2012
21/12/2012

Krótko przed Świętami Bożego Narodzenia przeprowadziliśmy wspólnie z Monday PR badanie na temat Świąt, a szczególnie prezentów świątecznych, gier komputerowych i sposobów spędzania tego okresu w polskich domach.

 

Święta to niewątpliwie czas spędzany z rodziną, bez względu na wiek – tak wynika z deklaracji 91 proc. respondentów. Jedynie 4 proc. zamierza spędzić je tylko z partnerem/partnerką.

Wśród najpopularniejszych prezentów świątecznych na pierwszym miejscach znajdują się kosmetyki (57 proc. deklaracji). W drugiej kolejności będą to książki (36,5 proc.) i  odzież (32 proc. deklaracji). Kosmetyki na prezent najczęściej wybierają najstarsi respondenci (kategoria wiekowa 35+), książki są równie popularne we wszystkich kategoriach wiekowych a prezenty odzieżowe najczęściej kupują osoby w wieku od 16 do 24 lat. Co ósma osoba (12 proc.) w ogóle nie planuje wcielać się w rolę Świętego Mikołaja – tego typu deklaracje są najczęstsze wśród najmłodszych respondentów, prawdopodobnie przede wszystkim z uwagi na niższe możliwości finansowe.

10 proc. badanych zamierza kupić grę wideo jako prezent na Święta. Co ósmy z nich zrobi to za pośrednictwem serwisu aukcyjnego lub w sklepie internetowym. Prawie 30 proc. ankietowanych zamierza oderwać się od świątecznego stołu, by zagrać w ulubioną grę. 

Podczas zeszłorocznych świąt w gry grało 38,8 proc. respondentów. Najczęściej byli to mężczyźni (53,0 proc.) oraz osoby w wieku 16-24 (46,1 proc.).

 

O ile podczas najbliższych świąt również w gry będą grać przede wszystkim mężczyźni (41,5. vs 16,8 proc.), to najmłodsza część populacji (16-24) jest o tym słabiej przekonana niż osoby w wieku 35+. Tu aż się prosi o kros P21 przez P20 – czy jeśli ktoś grał w poprzednim roku to będzie grał teraz..

Podczas Świąt, grami będziemy najczęściej cieszyć się w samotności (61,3 proc.). W ten sposób najczęściej będą grać osoby do 24 roku życia (71,8 proc.). Jeśli będą wchodzić w interakcje, to najczęściej on-line, z czego w 26,9 proc. ze znajomymi, a 19,6 proc. z nieznajomymi. Osoby 35+, jeśli będą grać w okresie świątecznym, zdecydowanie najczęściej (66,7 proc.) będą bawić się ze swoimi dziećmi. 

____________________________________________________________________________________________

 

Życzymy Państwu wesołych i rodzinnych

Świąt Bożego Narodzenia

 

Zespół SW Research i StudentsWatch.pl 

 

 

 

 

 

<< Wstecz