Badanie pokazuje, że znacząco wzrosła popularność wykorzystania smartfonów w procesach zakupowych m. in. do pozyskiwania informacji o produkcie, zamawiania usługi oraz kupowania w mobilnych wersjach sklepów internetowych. W ciągu ostatnich dwóch lat odsetek osób wykorzystujących smartfony do płatności wzrósł o 20%. Istotne jest także przywiązanie właścicieli do swoich urządzeń. 62% badanych korzystna ze smartfona w czasie spotkania ze znajomymi, 41% podczas rodzinnego obiadu, a co czwarty w sklepie, aby uzyskać rabat. Z kolei tablety są wykorzystywane zarówno do zabawy z dziećmi (26%) jak i w czasie konferencji (17%).
W raporcie zaprezentowano także najpopularniejsze marki smartfonów, tabletów i telefonów oraz zadowolenie klientów z posiadanego urządzenia. Największą satysfakcję z posiadanego produktu wykazują właściciele telefonu Nokia (81%), tabletu Lenovo (97%), i smarftona HTC (93%). Ostatnia część raportu poświęcona jest perspektywie, jaka jest kreowana przez ciągły rozwój urządzeń i aplikacji mobilnych. Respondenci wskazali interesujące ich kierunki rozwoju nowych technologii takie jak: medycyna i diagnostyka czy zarządzanie gospodarstwem domowym.
Dla pokolenia młodych ludzi, którzy nie rozstają się ze swoimi urządzeniami, płacenie rachunków przez telefon czy zamawianie zakupów do domu powinno być tak oczywiste jak pisanie smsów. Dlatego też przyszłość urządzeń mobilnych wydaje się obiecująca.