Aktualności

Międzynarodowy Dzień Walki z Rakiem - o kampanii DOTYKAM = WYGRYWAM
01/02/2023

4.02 to Światowy Dzień Walki z Rakiem.
Podczas jedenastu edycji kampanii DOTYKAM=WYGRYWAM zebrano łącznie 168 602 staników, czyli ponad 10,5 tony! Zebrane biustonosze przekazano jak co roku partnerowi kampanii – firmie recyklingowej, a uzyskane środki wesprą działania na rzecz walki z rakiem piersi.

Jak wynika z przeprowadzonego przez SW Research badania przeprowadzonego na reprezentatywnej grupie kobiet w wieku 16-60 lat:
Ponad 40% uważa swoje piersi za małe lub za duże.
Zaledwie nieco więcej niż 1 z 4 ankietowanych twierdzi, że wykonuje samobadanie raz w miesiącu.
Ponad 87% kobiet wiedzę na temat samobadania piersi zdobyło dopiero w dojrzałym
wieku.
Co czwarta respondentka nie wykonywała ani razu żadnego z badań (ani USG, ani
mammografii).
40% ma staniki, które są starsze niż 2 lata.
Prawie 40% ma więcej niż 4 biustonosze, których nie nosi.

W ciągu ostatnich 3 lat, poprzez sprzedaż cegiełek i akcję reCYClingu, kampania DOTYKAM=WYGRYWAM zebrała środki finansowe dla fundacji Wsparcie na Starcie na stworzenie biustopozytywnej, bezpłatnej aplikacji skierowanej do nastolatek,
budującej w nich zdrowe nawyki dbania o piersi. Aplikacja przypomina i uczy samobadania, czyli dotyku ratującego życie i wprowadza w świat brafittingu, dzięki któremu dobrze dobrany biustonosz wyzwoli dziewczęta i młode kobiety z wszelkich ograniczeń i podniesie ich samoocenę. Dzięki środkom pozyskanym w ramach 11. edycji kampanii aplikacja zostanie rozbudowana o kolejne moduły biustoedukacyjne. www.biustoapka.pl

Za sukcesem kampanii stoją zawsze jej uczestnicy, czyli w tym przypadku po pierwsze panie, które oddały za pośrednictwem zaangażowanych w szerzenie profilaktyki raka piersi salonów brafittingowych współpracujących z marką Panache swoje stare, niewygodne biustonosze, które dalej skupuje partner kampanii, firma recyklingowa Wtórpol i odebrały przy tym zniżkę na nowy stanik marki Panache. Po drugie dziewczęta, które ściągnęły BIUSTOapkę, po trzecie kobiety, które kupiły tegoroczne cegiełki marek kosmetycznych Organique i Bandi, czyli olejek ułatwiający samobadanie i krem do pielęgnacji biustu.

Zebrane biustonosze przekazano jak co roku partnerowi kampanii – firmie recyklingowej, a uzyskane środki wesprą działania na rzecz walki z rakiem piersi koordynowane przez stowarzyszenie Polskie Amazonki Ruch Społeczny i propagowane przez fundację Wsparcie na Starcie.

W tym roku formuła inauguracji kampanii Dotykam=Wygrywam wzbogaciła się o panel ekspertów, z którymi można było porozmawiać na miejscu. Zaproszenie na eksperckie fotele przyjęły: MAJA HERMAN – lekarka, specjalistka psychiatrka, psychoterapeutka, asystentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego; JOANNA TOKARSKA, która na co dzień współpracuje z Krajową Izbą Fizjoterapeutów i prowadzi projekt „Fizjopozytywni” zrzeszający miłośników fizjoterapii; ELŻBIETA KOZIK – prezes Stowarzyszenia Polskie Amazonki Ruch Społeczny; IZABELA SAKUTOVA – autorka kampanii Dotykam=Wygrywam, międzynarodowa ekspertka brafittingu i autorka książek, działaczka społeczna i miłośniczka zdrowych piersi; dr MACIEJ W. SOCHA – ordynator oddziału położniczo-ginekologicznego Szpitala świętego Wojciecha w Gdańsku i szef katedry Perinatologii, Ginekologii i Ginekologii Onkologicznej Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

<< Wstecz

Kontakt

Sprzedaż / Biznes tel.: +48 535 987 335
tel.: +48 533 987 335
Sekretariat tel.: +48 535 987 102
Napisz do nas email: sw@swresearch.pl
Adres siedziby: Jarosława Dąbrowskiego 64a 02-561 Warszawa
Fokusownia: Jarosława Dąbrowskiego 64a 02-561 Warszawa