Innowacyjne narzędzie do analizy badań jakościowych
Innowacyjne narzędzie do analizy badań jakościowych
27/09/2023

Podjęliśmy współpracę przy testowaniu innowacyjnego narzędzia do analizy badań jakościowych, wykorzystującego zaawansowaną sztuczną inteligencję. Automatyczne generowanie notatek z wywiadów i skróty odpowiedzi, przyspieszają proces analizy. To krok w przyszłość badań jakościowych.

 

SW Research ma przyjemność ogłosić współpracę ze Stenograf.io, nad tworzeniem innowacyjnego narzędzia, które ma potencjał odmienić sposób, w jaki analizowane są dane z badań jakościowych.
 
Głównym celem tej współpracy jest rozwijanie narzędzia opartego na zaawansowanej sztucznej inteligencji. To narzędzie ma zdolność generowania notatek z wywiadów, pozwalając na automatyczne tworzenie podsumowań odpowiedzi na pytania zadawane przez prowadzącego. Istnieją dwa kluczowe kierunki, w jakich to narzędzie rozwija się z ogromnym potencjałem.
 
Pierwszym kierunkiem jest automatyczna transkrypcja i wyszukanie na jej podstawie pytań zadanych podczas wywiadu. Sztuczna inteligencja jest w stanie przekształcić wypowiedzi respondentów w tekst i wyłowić pytania, na które później stara się wyszukać odpowiedzi, co w  ogromnym stopniu przyspiesza proces analizy wywiadów.
 
Drugi kierunek to dostarczanie gotowych list pytań sporządzonych przez badaczy jakościowych. AI przeszukuje transkrypcje wywiadów, identyfikując pytania i udzielając na nie skondensowanych odpowiedzi. To pozwala na wydajniejsze przeglądanie i analizę materiałów badawczych.
 
Mamy przyjemność być częścią procesu testowania tego innowacyjnego narzędzia. Nasi doświadczeni badacze przeprowadzają staranne analizy notatek wygenerowanych przez AI, oceniając jego efektywność i wskazując obszary do dalszego doskonalenia.
 
Ta współpraca jest nie tylko przełomem w badaniach jakościowych, ale także krokiem w kierunku efektywniejszego i bardziej dostępnego narzędzia dla badaczy. 

Ta innowacja ma szansę przyczynić się do przekształcenia dziedziny badań jakościowych i wyznaczyć w niej nowe standardy efektywności i precyzji. - mówi Tom Horecki, Product Owner w Stenograf.io


 

<< Wstecz