Aktualności

Grupa TP Pracodawcą dla Inżyniera 2012
13/04/2012

Inżynierskie Targi Pracy już po raz dwunasty wyłoniły najlepszego Pracodawcę dla Inżyniera 2012 roku.

W dniach 28.02 – 16.03, studenci z całej Polski za pośrednictwem Internetu wypełniali ankietę. Dotyczyła ona oczekiwań wobec pracodawców, poglądów na sprawy uczelni, a także praktyk oraz staży. W tym roku Plebiscyt Pracodawca dla Inżyniera został poprowadzony przy współpracy Stowarzyszenia Studentów BEST ze Studentswatch.pl.

W plebiscycie wzięło udział ponad 1400 studentów z uczelni takich jak Politechnika Warszawska, Łódzka, Gdańska, Wrocławska, a także Akademia Górniczo- Hutnicza i wielu innych uczelni z całej Polski.

Młodzi inżynierowie stwierdzili, że najważniejszym czynnikami decydującymi o wyborze pracodawcy są wielkość zarobków, perspektywa awansu czy nazwa/marka firmy. Nie zabrakło jednak wśród najważniejszych czynników, którymi sugerują się przyszli pracownicy, atmosfery w pracy czy możliwość ciągłego rozwoju osobistego i zawodowego. Dobrą wiadomością dla wszystkich pracodawców jest to, że studenci preferują pracę w kraju niż za granicą. Ponadto uważają oni, że właśnie praktyki i staże pozwalają im poznać przyszłego pracodawcę, a firmom ocenić umiejętności potencjalnego pracownika.

Te wszystkie aspekty pozwoliły wyłonić Pracodawcę dla Inżyniera 2012 roku, którym została

Grupa TP

Przyszli pracownicy uznali właśnie tę firmę za najbardziej przyjazną studentom, posiadającą klarowny system rekrutacyjny i bardzo dobrą ofertę staży i praktyk. W pierwszej trójce znaleźli się również zeszłoroczny zwycięzcą, czyli firma

SIEMENS, a także Intel Technology Poland.

Zapraszamy do zapoznania się z pełnymi wynikami:

 

<< Wstecz

Kontakt

Sprzedaż / Biznes tel.: +48 535 987 335
tel.: +48 533 987 335
Sekretariat tel.: +48 535 987 102
Napisz do nas email: sw@swresearch.pl
Adres siedziby: Jarosława Dąbrowskiego 64a 02-561 Warszawa
Fokusownia: Jarosława Dąbrowskiego 64a 02-561 Warszawa