EKObarometr - przedstawiamy partnerów 4 edycji badania
08/11/2022

Na chwilę przed ogłoszeniem raportu czwartej edycji EKObarometru przedstawiamy naszych partnerów.

Już w połowie listopada zaprezentujemy wyniki 4-tej edycji EKObarometru. Projekt EKOBAROMETR to cykl badań poświęcony analizie aktualnych postaw i nastrojów polskich konsumentów wobec szeroko pojętej ekologii obecnej w różnych sferach codziennego życia. Jedną z nich jest wymiar społeczny, ukazujący m.in. jak Polacy podchodzą do ekologii jako takiej i jak różnią się między sobą ich postawy wobec środowiska. Drugą sferą jest obszar komunikacji marketingowej, ukazujący m.in. jak konsumenci odbierają reklamy wykorzystujące motywy ekologiczne.

Projekt EKObarometr w czwartej edycji zawdzięcza w dużej mierze swój kształt zawdzięcza dzięki naszym partnerom strategicznym i medialnym. W badaniu wzięliśmy pod uwagę zadane przez nich pytania, a ich komentarze znajdziecie w podsumowaniu raportu.

Poniżej przedstawiamy Państwu partnerów czwartej edycji EKObarometru!

 

 

Grupa Akomex – to czołowy producent opakowań kartonowych w Polsce. Produkujemy wysokiej jakości opakowania z tektury litej, ulotki, etykiety, a także tacki i arkusze laminowane. Tworzymy je dla takich sektorów jak branża farmaceutyczna, spożywcza, higiena osobista, elektronika i technologia czy akcesoria domowe. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu jesteśmy zaufanym partnerem dla międzynarodowych przedsiębiorstw w całej Europie. Nasze produkty można znaleźć na półkach największych europejskich sieci handlowych i aptek. Filarami Grupy Akomex są Doświadczenie, Jakość i Elastyczność.

Hurt&Detal – pismo branżowe poświęcone rynkowi FMCG: aktualne dane, najważniejsze wiadomości, opiniotwórcze wywiady. Ogólnopolski miesięcznik skierowany do handlu detalicznego i hurtowego.

Optimal Energy – porównywarka cen. Doradzamy, tworzymy porównywarki, rankingi, kalkulatory w obszarach energii elektrycznej, gazu, fotowoltaiki, pomp ciepła, magazynów energii i stacji ładowania aut elektrycznych.

Świat OZE – Ogólnopolski portal informacyjno-edukacyjny skupiony na tematyce odnawialnych źródeł energii, elektromobilności, ekologii i ochrony środowiska. Od 2015 roku informuje, edukuje i inspiruje do zmiany nawyków. Znajdziemy tu newsy z całego świata, aktualne raporty i badania. Redakcja bierze udział w różnorodnych akcjach ekologicznych i wydarzeniach branżowych. Z czytelnikami pozostaje w kontakcie również poprzez sieć społecznościową.

Nieagencja – tworzy strategie marketingowe przyszłości. Specjalizujemy się w smart i impact marketingu, którego celem jest długoterminowy wpływ na biznes i otoczenie. W swoich działaniach uwzględniamy aspekt ESG. Pracujemy zarówno z dużymi firmami, jak i instytucjami publicznymi czy organizacjami pozarządowymi. Do grona naszych klientów należą, między innymi: Groupe SEB (Tefal), Essilor, Synevo, Miasto st. Warszawa, Fundacja im. Stefana Batorego.

Polski Związek Przemysłu Kosmetycznego – jako jedyna organizacja w Polsce, reprezentuje i wspiera cele strategiczne przedsiębiorców wyłącznie branży kosmetycznej. Skupia ponad 240 firm, w tym producentów i dystrybutorów kosmetyków, laboratoria, firmy doradcze i ośrodki dydaktyczne, a także ich partnerów okołobranżowych – dostawców opakowań i surowców. Zrzesza i działa na rzecz zarówno startupów, małych, rodzinnych przedsiębiorstw, jak i dużych, międzynarodowych korporacji i największych polskich firm kosmetycznych, które w atmosferze wzajemnego szacunku i zaufania działają razem skutecznie, zachowując przy tym wszelkie zasady konkurencji

Planet Heroes – to pierwsza na świecie platforma umożliwiająca społeczny crowdfunding akcji sprzątania organizowanych na całym świecie. Jej model jest prosty: każdy użytkownik, który przeprowadzi akcję zbiórki śmieci i udokumentuje ją zdjęciami, może opublikować taką akcję w formie projektu na platformie. Dzięki wykorzystaniu mechanizmów sztucznej technologii, każdy projekt jest szczegółowo weryfikowany pod względem wiarygodności. Inni użytkownicy lub firmy mogą wynagradzać autora projektu przesyłając dotację finansową. Bezpośrednie wspieranie społeczności ekologicznej pozwala firmom realizować działania w ramach strategii CSR. Polska platforma otrzymała w 2019 roku tytuł "The Best Green Start-up"na Forum ONZ w Nairobi, i od tej pory rozwija bazę użytkowników na całym świecie. Dziś z Planet Heroes sprzątają tysiące osób, a polskie i zagraniczne firmy każdego roku prowadzą z platformą ekologiczne kampanie zachęcające społeczność do troski o środowisko. Planet Heroes od roku 2021 jest też koordynatorem i oficjalnym partnerem ruchu World Cleanup Day w Polsce. Obecnie platforma wkracza na rynki zagraniczne w Azji Środkowo-Południowej i Ameryce Południowej.

Ecoblossom – to dostawca roślinnych opakowań produktowych, którego nadrzędnym celem jest troska o środowisko naturalne. Projektujemy rewolucyjne, spersonalizowane rozwiązania opakowaniowe dla nowej gospodarki – gospodarki o obiegu zamkniętym, w której nie dopuszczamy do generowania odpadów, a zasoby ziemi nie są traktowane jako nieskończone."

 

 

Rzeczpospolita – to jeden z liderów prasy codziennej w Polsce. Od wielu lat znajduje się w czołówce najczęściej cytowanych mediów w naszym kraju. Dziennik skierowany jest do profesjonalistów: menedżerów, przedstawicieli wolnych zawodów, przedsiębiorców i specjalistów. W unikalny sposób łączy treści ogólnoinformacyjne ze specjalistycznymi. Czytelnik znajdzie różnorodną tematykę: od polityki, tematyki społecznej, publicystyki, kultury i sportu po informacje gospodarcze, ekonomiczne i porady prawne znakomitych ekspertów. Uzupełnieniem codziennych wydań jest żyjący 24 godziny na dobę serwis rp.pl.

Spider’s Web – to największy niezależny serwis tech-rozrywka-moto-biz. Grupę Spider’s Web tworzą serwisy Spider’s Web, Autoblog, Bizblog, Rozrywka.Blog oraz Magazyn Spider’s Web+. Kilkadziesiąt osób regularnie tworzy felietony, opiniotwórcze teksty i tłumaczy zagadnienia ze świata technologii, nauki, motoryzacji i biznesu. Redakcja zbudowała w sieci miejsce, które skupia olbrzymią społeczność pasjonatów nowych technologii, miłośników motoryzacji, fanów filmów, seriali i szeroko pojętej cyfrowej rozrywki.

Enerad – to serwis zajmujący się dostarczaniem wysokiej jakości, rzetelnych informacji na temat m.in. prądu, gazu oraz ekologicznych rozwiązań i usług takich jak: doradztwo energetyczne, fotowoltaika, pompy ciepła, magazyny energii, ładowarki EV, rekuperatory czy klimatyzacje. Wspieramy konsumentów w rozszerzaniu ich wiedzy oraz podejmowaniu świadomych, korzystnych decyzji zakupowych

MOBIrank – nieprzerwanie od 2013 roku dostarcza swoim czytelnikom najnowsze informacje ze świata nowych technologii, w szczególności mobile'a i internetu, nauki i rozrywki

300GOSPODARKA –  jest serwisem informacyjnym, który pisze o polskiej gospodarce w kontekście globalnym oraz o globalnej gospodarce w kontekście polskim. Dostarczamy zwięzłe informacje o gospodarce w globalnym kontekście: pokazujemy powiązania i zależności między Polską a naszym regionem, kontynentem i światem.

Lovebrands Group – specjalizuje się w strategicznej komunikacji zintegrowanej. Grupę wyróżnia oparcie strategii na Inbound Marketingu, w połączeniu z marketingiem emocjonalnym i storytellingiem. Podejście to umożliwia projektowanie lojalnej relacji marki z odbiorcą w oparciu o zwrócenie jego uwagi, a następnie zaproszenie do grona naturalnych ambasadorów. Siła Grupy LoveBrands opiera się na strategicznym i analitycznym podejściu do biznesowych wyzwań klientów. Kluczowe kompetencje grupy obejmują tradycyjne i nowoczesne narzędzia, w tym media relations oraz content marketing, influencer marketing, event marketing oraz digital marketing i social media. LoveBrands Group to pięć specjalistycznych brandów: LoveBrands Relations, LoveBrands Events, LoveBrands Medical, LoveBrands Digital I LoveBrands Studio. W procesie tworzeniu lovebrandów, strategię wspiera silne know-how kreatywne agencji #Grandesi oraz własne narzędzia produkcyjne.

SalesTube –  Agencja MarTech & e-commerce connected. Łączy kompetencje w obszarze e-commerce, technologii, danych i mediów, aby budować najlepsze doświadczenie użytkowników w świecie zakupów na ponad 30 światowych rynkach. Partner technologiczny i sprzedażowy Big Tech w regionie CEE, m.in. Google Marketing Platform, Salesforce, Synerise, Facebook, Tealium, Shopware. Jedna z pierwszych agencji na świecie z pełną certyfikacją Google Marketing Platform i największy reseller tej technologii w regionie CEE obsługujący ponad 150 klientów.  Agencja Digital 2021 wg MMP.

Group One – jest największą, niezależną grupą komunikacyjną w Polsce funkcjonującą na rynku od 2013 roku. Zatrudnia już ponad 600 osób. Oferuje klientom szeroki wachlarz usług, poczynając od strategicznych, przez kreatywne i mediowe, aż po technologiczne. Jej przewagą są silne digitalowe kompetencje, które od początku istnienia stanowiły trzon struktury – ponad 60% biznesu Group One to projekty on-linowe, które realizowane są z wykorzystaniem silnych relacji m.in. z Facebookiem i Google.
Oprócz stałego wzmacniania kompetencji digitalowych, Group One rozwija się, rozbudowując kompetencje strategiczne, kontentowe i zarządzania marką, tworząc unikalną ofertę na rynku.

Płyń Pod Prąd – Magazyn Studencki „płyń POD PRĄD” to ogólnopolski magazyn wydawany od ponad 20 lat. Bezpłatny kwartalnik studencki rozdawany jest na uczelniach i w akademikach. Magazyn wspiera ruchy studencki i oddolne, studenckie inicjatywy oraz inspiruje do myślenia poprzez spojrzenie na świat z różnej perspektywy. Obecnie magazyn skupia się przede wszystkim na publikowaniu na portalu https://podprad.pl/

Radio MORS – czyli Mega Otwarte Radio Studenckie to internetowa radiostacja Uniwersytetu Gdańskiego nadająca 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Audycje (także na żywo) tworzą studenci według własnych pomysłów zgodnie ze swoimi zainteresowaniami. Do tego serwis informacyjny, wywiady, reportaże i dużo dobrej muzyki przez cały dzień!

Newspoint – monitoruje publikacje z 75 języków i 170 krajów świata: 16 tys. polskich serwisów www, 150 tys. zagranicznych serwisów www, 50 mln serwisów społecznościowych (m.in. Facebook, Twitter, Instagram, YouTube, TikTok, Vimeo, Slideshare, Pinterest, Disqus, GoldenLine, Quora, Blogspot, WordPress,...), 20 tys. blogów i forów, 1500 tytułów prasowych (ogólnopolskich, branżowych i lokalnych), 200 stacji RTV.

Dziękujemy za głoszenie idei #EKObarometr w szerokim świecie!🌏

<< Wstecz

Kontakt

Sprzedaż / Biznes tel.: +48 535 987 335
tel.: +48 533 987 335
Sekretariat tel.: +48 535 987 102
Napisz do nas email: sw@swresearch.pl
Adres siedziby: Jarosława Dąbrowskiego 64a 02-561 Warszawa
Fokusownia: Jarosława Dąbrowskiego 64a 02-561 Warszawa