Case Study

Przedsiębiorczość kobiet w Polsce: między niezależnością a wyzwaniami
03/01/2023

Badanie wskazuje, że niezależność i własne zasady to kluczowe motywy kobiet zakładających firmy, z oszczędnościami jako głównym źródłem finansowania i obawą przed ryzykiem finansowym jako wyzwaniem.

 

Wstępne założenia:


Cel: Celem badania jest zrozumienie, co motywuje kobiety do zakładania własnych firm, z jakimi wyzwaniami się mierzą, w jaki sposób finansują swoje przedsięwzięcia oraz jak wykorzystują narzędzia cyfrowe w prowadzeniu biznesu.

Metodologia: Wywiady on-line (CAWI).

Grupa docelowa: Kobiety prowadzące własną działalność gospodarczą, lub planujące jej otwarcie.

 

Realizacja:


Badanie zostało przeprowadzone metodą CAWI przez agencję SW Research na reprezentatywnej grupie 222 kobiet, które prowadzą własną działalność gospodarczą lub planują jej otwarcie.

 

Rezultaty:


Realizacja badań wśród przedsiębiorców techniką wywiadów online jest ambitnym zadaniem, któremu podołać mogą tylko nieliczne agencje badawcze. Musi jednak zostać spełnionych kilka warunków. Pierwszym z nich jest obszerny i dobrze sprofilowany panel badawczy. Drugi to sprawdzony system zachęt do udziału w badaniu. Trzeci czynnik to czas, który jest niezwykle cennym, przez co rzadkim zasobem w przypadku każdego przedsiębiorcy. Dodajmy do tego jeszcze pierwiastek kobiecy, czyli kategorii respondenta łączącego w sobie wiele ról jednocześnie i trudność realizacji badania rośnie. W SW Research nie ma jednak rzeczy niemożliwych i z tym zadaniem poradziliśmy sobie wzorowo, czego efektem jest wyjątkowy raport poświęcony zjawisku rosnącej przedsiębiorczości wśród kobiet w Polsce. 

 

Przejdź do strony raportu

<< Wstecz

Kontakt

Sprzedaż / Biznes tel.: +48 535 987 335
tel.: +48 533 987 335
Sekretariat tel.: +48 535 987 102
Napisz do nas email: sw@swresearch.pl
Adres siedziby: Jarosława Dąbrowskiego 64a 02-561 Warszawa
Fokusownia: Jarosława Dąbrowskiego 64a 02-561 Warszawa