Najpopularniejszą formą spędzania czasu wolnego pozostają spotkania z przyjaciółmi (wskazanie 80,9 proc. badanych), następnie wyjścia do kina ( 67,2 proc.) oraz uprawianie sportu (65,8 proc.). Na dalszych miejscach znalazły się: uczestnictwo w wydarzeniach kulturalnych (52,8 proc.), wyjazdy krajowe (43,1 proc.), czy samodzielna nauka (29, 2 proc. wskazań). Na przeciwległym biegunie popularności znalazła się zaś nauka w formie kursów czy warsztatów - tę formę aktywności wybrało tylko 17,2 proc. respondentów. W porównaniu z rokiem 2013, wskaźniki popularności poszczególnych form wypoczynku spadły - przykładowo spotkania z przyjaciółmi o 3,1 punktu procentowego, a wyjścia do kina - o 2,8 punktu procentowego. Nie zmienia to jednak faktu, że są to wciąż najpopularniejsze formy wypoczynku mieszkańców stolicy.
Najpopularniejsze kuchnie narodowe
Agencja Badań Rynku i Opinii SW Research zapytała respondentów o preferencje kulinarne w kontekście kuchni narodowych. Kuchnia polska zdobyła najwięcej głosów, aż 77% na dalszych pozycjach uplasowały się dania kuchni włoskiej, chińskiej i meksykańskiej ( 56, 46 i 25% wskazań). Niewielu zwolenników ma kuchnia arabska i hiszpańska (odpowiednio: 11 i 7 procent). Wydaje się, że mniej popularne smaki mają mniejsze szanse, by przypaść do gustu mieszkańcom warszawy, a im bardziej egzotyczne jedzenie, tym jego popularność jest mniejsza.
Fragment raportu:
Badanie "Wakacje w mieście 2014" zostało przeprowadzone w dniach 14-30 lipca br. metodą CAWI, na reprezentatywnej grupie n=404 osób w wieku od 15 do 34 lat; błąd statystyczny nie przekraczał 4,9 proc. Wyniki zostały porównane z analogicznym badaniem z tego samego okresu 2013 roku.
Pobierz raport
i uzyskaj darmową prenumeratę kolejnych wyników badań