Polski bojkot marek konsumenckich w świetle badań opinii
Polski bojkot marek konsumenckich w świetle badań opinii
29/03/2022

74% Polaków zamierza bojkotować firmy, które nie wycofały się z Rosji

Podstawowe wnioski z badania:

•    Częściej czynić tak zamierzają mieszkańcy miast powyżej 500 tys. mieszkańców oraz osoby mające 35 i więcej lat
•    Na czele listy takich firm plasują się: Leroy Merlin, Auchan, Nestle, Decathlon i Danone
•    Są to także firmy, które posiadają dużą rozpoznawalność wśród Polaków i znajdują się wśród marek często określanych jako ulubione 
•    Ponad 1/5 badanych nie znała żadnej firmy, która nie wycofała się z Rosji


•    Wyraźnie więcej Polaków wspiera bojkot konsumencki niż tych, którzy nie popierają go z różnych powodów
•    Zwolennicy bojkotu oczekują, że polskie firmy handlujące z firmami z Rosji, zakończą z nimi współpracę - uważa tak 64 proc. badanych.  62 proc. wybrało stwierdzenie, że firmy, które działają w Rosji, powinny mieć zakaz reklamowania się w Polsce. Po 60 proc. wskazuje także, że właściciele sklepów powinni specjalnie oznaczać produkty z Rosji i że firmom, które się z Rosji nie wycofały będzie ciężko odbudować zaufanie konsumenckie.
•    Z drugiej strony, połowa badanych wyraża sceptycyzm i wskazuje, że większość krytykujących i tak będzie używać produkty firm nadal działających w Rosji. Prawie połowa uważa, że bojkot nie przyniesie zamierzonych skutków, ponieważ i tak większość importowanych produktów to ropa i gaz. Tyle samo respondentów, bo 47 proc. uważa, że akceptuje pozostanie w Rosji pod warunkiem, że firma dostarcza w Rosji produktów niezbędnych do życia, jak leki, szczepionki i artykuły higieniczne.
 

Fragment raportu:

 

 


 

Pobierz raport

i uzyskaj darmową prenumeratę kolejnych wyników badań

Administratorem danych osobowych przekazanych na potrzeby pobrania raportu jest SW Research sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie ul. Jarosława Dąbrowskiego 64a, 02-561 Warszawa. Zostaną one przetworzone, zgodnie z naszą polityką przetwarzania danych osobowych, w celach przekazywania informacji marketingowych i promocyjnych oraz w celach analitycznych.

<< Wstecz