Raport

Męski katar
11/04/2016

Czy męski katar może mieć wpływ na związek kobiety i mężczyzny?

GŁÓWNE WNIOSKI Z RAPORTU

 

Katar to zdecydowanie pospolita przypadłość. Prawie każdy respondent miewa czasem katar. prawie 30% osób miewa go raz na miesiąc lub częściej, a co trzeci Polak miewa katar raz na kilka miesięcy.

 

Katar jest uciążliwą dolegliwością dla badanych, w szczególności przyznają się do tego kobiety ? ponad połowa z nich zaznaczyła że nieżyt nosa jest zdecydowanie uciążliwy, wśród mężczyzn zaznaczyło tak dużo mniej osób ? co trzeci z nich. U nich przeważa zdanie, że katar jest raczej uciążliwy.

 

Zdecydowana większość Polaków nie chodzi do lekarza z katarem, tylko 4% odwiedza przychodnię za każdym razem, co ciekawe tak reagują na katar częściej mężczyźni.

 

Ponad 2/3 kobiet uważa, że mężczyźni inaczej przechodzą katar niż kobiety. Co trzecia badana uzasadnia to tym, że mężczyźni traktują katar jak ciężką chorobę, co czwarta zauważa, że mężczyźni w tym czasie częściej narzekają.

Według kobiet z związku mężczyźni mają bardziej intensywny katar, częściej kichają oraz dłużej chorują, kobietom zaś częściej towarzyszą bóle głowy i częściej wycierają nos.

Według kobiet z związku mężczyźni w czasie kataru bardziej narzekają, użalają się nas sobą, zostają częściej w łóżku, potrzebują większej opieki podczas kataru i uważają, że są bardziej chorzy niż to jest w rzeczywistości.

Dla zdecydowanej większości kobiet okres, w którym partner ma katar jest trudniejszy w porównaniu do życia codziennego.

2 na 3 partnerów badanych kobiet wyolbrzymia swoją dolegliwość, prawie tyle samo oczekuje od nich wyjątkowej opieki. Ponad połowa partnerów gorzej sypia w tym czasie, a kobieta ma więcej obowiązków i często sama się zaraża.

 

Prawie wszystkim kobietom zależy na jak najszybszym wyleczeniu partnera, kierują się przy tym raczej negatywnymi pobudkami: żeby partner przestał marudzić lub dla żeby mieć spokój.

 

Cierpliwość to najlepsza recepta na przetrwanie męskiego kataru, co dziesiąta kobieta wskazuje też leki i ignorowanie partnera.

 

Chęć zwrócenia na siebie uwagi to według kobiet najczęstsza przyczyna przesadzonego zachowania mężczyzn w czasie kataru. Co trzecia kobieta uważa, że mężczyzna chce w ten sposób uniknąć obowiązków lub powoduje to nadopiekuńcze wychowanie.

 

Fragment raportu:

Pobierz raport

i uzyskaj darmową prenumeratę kolejnych wyników badań

Administratorem danych osobowych przekazanych na potrzeby pobrania raportu jest SW Research sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie ul. Jarosława Dąbrowskiego 64a, 02-561 Warszawa. Zostaną one przetworzone, zgodnie z naszą polityką przetwarzania danych osobowych, w celach przekazywania informacji marketingowych i promocyjnych oraz w celach analitycznych.

<< Wstecz

Kontakt

Sprzedaż / Biznes tel.: +48 535 987 335
tel.: +48 533 987 335
Sekretariat tel.: +48 535 987 102
Napisz do nas email: sw@swresearch.pl
Adres siedziby: Jarosława Dąbrowskiego 64a 02-561 Warszawa
Fokusownia: Jarosława Dąbrowskiego 64a 02-561 Warszawa