Raport

EKOBarometr - pełna wersja raportu z trzeciego pomiaru
01/02/2021

Pełny raport z 3 edycji badania o ekologii w Polsce - EKOBarometr 3

Uwaga!!! Na stronie znajdziesz raport z poprzedniej edycji EKObarometru (3 pomiar). Aby pobrać raport z najnowszego pomiaru (IV edycja) zapraszamy na stronę:
https://swresearch.pl/raporty/ekobarometr-pelna-wersja-raportu-z-czwartego-pomiaru

 

Jak często Polacy spotykają się z reklamą wykorzystującą elementy ekologiczne?

 

Ponad połowa polskiego społeczeństwa (58 %) deklaruje, że w ciągu ostatniego miesiąca spotkała się z reklamą czy promocją produktu usługi, która wykorzystywała elementy ekologiczne. Najczęściej Polacy wskazywali na zetknięcie się z nowym, bardziej ekologiczny opakowaniem (51%)

 

Polacy pozytywnie o reklamach z elementami ekologii

 

Prawie trzech na czterech Polaków ma pozytywne podejście do reklam z elementami ekologicznymi (74%). Najczęściej wymieniane zdanie nt. reklam z takimi elementami jest, że przyczyniają się one do wzrostu świadomości ludzi na temat problemów ze środowiskiem (50%) W porównaniu do Pomiaru II w Pomiarze III mniej osób wykazuje się znajomością poprawnej definicji greenwashingu  (13%) Pomiar II (16%)

 

Większość firm, w których pracujemy, podejmuje działania na rzecz ekologii 


64% respondentów deklaruje, że firmy, w których pracują podejmują pojedyncze działania na rzecz ekologii. Jedynie 13% osób wskazało, że ich firmy podejmują wiele różnych działań pro ekologicznych Odsetek ten jest najwyższy w firmach zatrudniających poniżej 5 osób Prawie połowa osób pracujących jest zdania, że oszczędności związane z niższymi kosztami eksploatacji czy niższymi opłatami związanymi z segregacją odpadów są motywacją firm do bycia pro ekologicznymi Najczęściej wskazywaną akcją podejmowaną przez firmę na rzecz ekologii jest umieszczenie pojemników do segregacji śmieci (59%) Czysta chęć bycia ekologiczną firmą jest motywacją częściej dla małych przedsiębiorstw (31%) firmy zatrudniające do 5 osób; 38% - firmy zatrudniające 5-9 osób) niż dla większych firm.

 

Smog jest kluczowym problemem dla połowy Polaków

 

Prawie połowa Polaków (46%) deklaruje, że zanieczyszczenie powietrza i smog jest poważnym problemem w ich miejscu zamieszkania. Głównym skutkiem oddychania zanieczyszczonym powietrzem smogiem jest zdaniem Polaków podrażnienie gardła, krtani, tchawicy (34%). 40%nie zauważa żadnych efektów smogu

 

Najczęściej kupowanym produktem proeco jest papier toaletowy

 

Najczęściej kupowanym produktem higienicznym czyszczącym jest papier toaletowy. (79%c- suma odpowiedzi 6-10). Respondenci przy wyborze produktów higienicznych, czyszczących kierują się przede wszystkim właściwościami produktu (73% - T2B) Najrzadziej zwracają uwagę na dostępność eko zamienników 30% T2B)

 

 

Partnerem 3 edycji EKOBarometru jest EcoWipes.
 

Fragment raportu:

 


Opis badania


Badanie ma charakter cykliczny (trackingowy). Prezentowane wyniki dotyczące obszaru społecznego są sumą dwóch pomiarów zrealizowanych przez SW RESEARCH w czerwcu (4-24.06.2020 r.),w marcu (2-24.03.2020 r.) i październiku (13-29.10.2020) (metodą wywiadów on-line (CAWI). W ramach badania przeprowadzono w sumie 2 991 ankiet (Pomiar III - 1583) Pomiar II – 1 515, Pomiar I – 1 476) z użytkownikami panelu badawczego SW Panel. 

 

O projekcie


Projekt EKOBAROMETR to cykl badań poświęcony analizie aktualnych postaw i nastrojów polskich konsumentów wobec szeroko pojętej ekologii obecnej w różnych sferach codziennego życia. Jedną z nich jest wymiar społeczny, ukazujący m.in. jak Polacy podchodzą do ekologii jako takiej i jak różnią się między sobą ich postawy wobec środowiska. Drugą sferą jest obszar komunikacji marketingowej, ukazujący m.in. jak konsumenci odbierają reklamy wykorzystujące motywy ekologiczne.

Pobierz raport

i uzyskaj darmową prenumeratę kolejnych wyników badań

Administratorem danych osobowych przekazanych na potrzeby pobrania raportu jest SW Research sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie ul. Jarosława Dąbrowskiego 64a, 02-561 Warszawa. Zostaną one przetworzone, zgodnie z naszą polityką przetwarzania danych osobowych, w celach przekazywania informacji marketingowych i promocyjnych oraz w celach analitycznych.

<< Wstecz

Kontakt

Sprzedaż / Biznes tel.: +48 535 987 335
tel.: +48 533 987 335
Sekretariat tel.: +48 535 987 102
Napisz do nas email: sw@swresearch.pl
Adres siedziby: Jarosława Dąbrowskiego 64a 02-561 Warszawa
Fokusownia: Jarosława Dąbrowskiego 64a 02-561 Warszawa