Ekobarometr - pomiar z pierwszej fali
Ekobarometr - pomiar z pierwszej fali
19/03/2020

Nasz nowy autorski projekt badawczy EKOBAROMETR to cykl badań poświęcony analizie aktualnych postaw i nastrojów polskich konsumentów wobec szeroko pojętej ekologii obecnej w różnych sferach codziennego życia. 

I kwartał 2020 w postawach eko wśród Polaków - Najważniejsze wnioski.

 

Reklamy ekologiczne nie są powszechnie rozpoznawalne - tylko co trzeci badany zadeklarował kontakt z taką reklamą.

Wśród najpopularniejszych form ekologicznej promocji najczęściej wskazywano na zmianę opakowania produktu (76%) oraz wykorzystanie ikon/symboli ekologicznych (72%). W drugiej kolejności wymieniano stosowanie nazw BIO / EKO - z taką formą promocji spotkało się przeszło 60% badanych.

 

znajomość działań ekologicznych

 

Według respondentów rolnictwo, hodowla zwierząt i uprawa roślin najczęściej wykorzystują komunikowanie elementów ekologii (40%). Wysoki wynik może być tłumaczony rosnącym trendem na żywność organiczną, niemodyfikowaną.

Drugą pozycję w eko-rankingu branż zajęły napoje i woda (37% wskazań), a trzecie miejsce przypadło branży beauty (32%), związanej z produkcją i usługami kosmetycznymi.

Na tak wysokie wskazania dla wymienionych branż istotny wpływ mogą mieć  skojarzenia konsumentów związane z coraz bardziej powszechnym stosowaniem nowych, bardziej ekologicznych opakowań, symboli i ikon ekologicznych oraz używaniem oznaczeń EKO i BIO, wynikających po części z konieczności spełniania standardów i wymogów prawnych, a po części z działań czysto marketingowych i promocyjnych.

 

branże a treści ekologiczne

 

Metodologia badania

Badanie zostało zrealizowane w dniach 2-9.03.2020 przez SW RESEARCH Agencję Badań Rynku i Opinii metodą wywiadów on-line (CAWI). W ramach badania przeprowadzono 847 ankiet z użytkownikami SW Panel. Projekt będzie miał charakter cykliczny, realizacja kolejnej fali planowana jest na przełom czerwca i lipca 2020 r..

 

Więcej informacji o Ekobarometrze

<< Wstecz