Moto Panel SWR – wiedza o posiadaczach samochodów, która pozwoli rozwinąć Twój biznes!

Moto Panel

to unikatowe narzędzie, które umożliwia przeprowadzenie profilowanych badań, dotyczących zachowań konsumentów, będących posiadaczami lub użytkownikami samochodów. Zawiera informacje o marce posiadanego samochodu, jego modelu, roku produkcji oraz dacie zakupu, wyposażeniu i ubezpieczeniu. Ponadto jest źródłem wiedzy na temat używanych olejów, opon oraz innych elementów związanych z eksploatacją auta. Moto Panel pozwala również pozyskać informacje o sile nabywczej respondentów oraz zamiarach zakupów samochodów.

Moto Panel

 • 5 tysięcy osób, które są właścicielami lub użytkownikami samochodów
 • największa w Polsce baza wiedzy o kierowcach i ich zachowaniach w szeroko pojętej branży motoryzacyjnej
 • Indeks Pożądania, który, uwzględniając siłę nabywczą ankietowanych, umożliwia zbadanie:
  EMOCJI - poziom zaangażowania badanych w działania marketingowe i reklamowe realizowane przez daną markę
  ZACHOWAŃ - poszukiwanie informacji o wskazanej marce samochodu

Dzięki nam dowiesz się:

 • Kim są użytkownicy samochodów w Polsce
 • Co Polacy sądzą o poszczególnych markach aut
 • Jakimi kryteriami kierują się osoby decydujące się na zakup samochodu
 • W jaki sposób Polacy finansują zakup samochodów
 • Jakich produktów motoryzacyjnych używają kierowcy
 • Jak kierowcy oceniają dostępne na rynku produkty motoryzacyjne
 • Jak działania reklamowe wpływają na decyzje zakupowe kierowców

Aktualności moto

Polak w podróży, czyli kiedy liczy się i droga i cel!
15/07/2016

90 proc. polskich kierowców, przynajmniej od czasu do czasu, używa nawigacji satelitarnej. Zdecydowana większość, bo aż 44 proc. to osoby, które korzystają z pomocy satelity, poruszając się po nowych, nieznanych trasach, ale aż 14 proc. Polaków wykorzystuje nawigację zawsze, kiedy wyrusza w trasę samochodem

Rozwiń

Nawigacja satelitarna jest powszechnym rozwiązaniem, które wykorzystujemy planując podróż, przemierzając nieznane drogi, czy optymalizując trasę przejazdu. Potwierdza to badanie zrealizowane przez Agencję Badawczą SW Research, która przeprowadziła ankietę wśród respondentów, tworzących unikatowy na rynku Moto Panel, gromadzący posiadaczy i użytkowników samochodów.  Wynika z niego, że zaledwie 10 proc. kierowców nigdy nie korzysta z nawigacji. 

 

 

Nawigacja tak, ale jaka….

Jeszcze kilka lat temu powszechnym obrazkiem był widok zamontowanej do szyby nawigacji przenośnej. Dzisiaj jednak wypierane są one przez smartfony oraz urządzenia na stałe wbudowane w deskę rozdzielczą samochodu. To właśnie dostępność  i stosunkowo niski koszt tych pierwszych sprawiły, że korzysta z nich w podróży prawie 50 proc. kierowców. Ich niewątpliwą zaletą jest również fakt, że aktualizacja dostępnych map nie wiąże się z dodatkowymi kosztami. Sprawia to, że rynek aplikacji tego typu rozwija się bardzo dynamicznie, a prognozy mówią, że w 2019 roku mapy w telefonach będą stanowiły trzy czwarte używanych platform nawigacyjnych

Drugim, zyskującym popularność rozwiązaniem, są urządzenia wbudowane w samochodzie na stałe. Są one dostępne głównie w nowszych modelach samochodów, choć  już teraz korzysta z nich 17 proc. badanych.
I choć niewątpliwym minusem tego typu rozwiązań jest cena i konieczność odpłatnej aktualizacji, to prawdopodobnie coraz częściej będą stanowiły wyposażenie kupowanych przez nas samochodów.

Mimo zmieniających się trendów i dostępności smartfonów, znaczącą grupę (ponad 33 proc.) stanowią osoby korzystające z nawigacji przenośnej. Ich niewątpliwą zaletą jest to, że dostępność map wgranych na stałe nie jest uzależniona od zasięgu sieci.  Najpopularniejszymi markami, wskazywanymi przez badanych są TomTom i Mio. 

 

 

Kobiety czy mężczyźni?

Powszechną prawdą jest, że mężczyźni lepiej niż kobiety radzą sobie z zadaniami wymagającymi orientacji w terenie. Dlaczego tak się dzieje sprawdzili naukowcy  z Norwegian University of Science and Technology (NTNU). Badacze odkryli, że panie i panowie stosują odmienne strategie docierania do celu. Kobiety kierują się punktami orientacyjnymi, podczas gdy mężczyźni większą uwagę zwracają na kierunki geograficzne Mogłoby się wydawać zatem, że naturalne predyspozycje wpływają na częstotliwość stosowania nawigacji w trasie. Tymczasem badanie przeprowadzone przez SW Research przeczy tej hipotezie. Wynika w nich, że zarówno kobiety, jak i mężczyźni, niezależnie od wieku, dochodów i miejsca zamieszkania, korzystają z pomocy satelity, z tą samą częstotliwością. 

 

A co w przyszłości?

 

Rynek nawigacji samochodowych podlega dynamicznym zmianom. Spodziewać się można, że na popularności zyskiwać będą rozwiązania dostępne w smartfonach. Przemawia za tym chociażby fakt, że ulegają one automatycznej aktualizacji oprogramowania oraz danych, podczas gdy  aktualizowanie map dostępnych w samochodach wiąże się z dodatkowym kosztem. Niemniej jednak producenci urządzeń specjalistycznych nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa  i coraz częściej oferują wielofunkcyjne urządzenia, przydatne nie tylko w podróży.

Niezależnie jednak od kierunków, w których rynek ten będzie zmierzał, jedno nie budzi wątpliwości. To obszar, który stwarza ogromne możliwości dla działań marketingowych. Informacje zgromadzone o użytkownikach nawigacji, pozwalają precyzyjnie określić ich potrzeby, a co za tym idzie  na  bieżąco weryfikować komunikaty, które do nich docierają. 

 

Badanie na temat nawigacji satelitarnych wykonano w maju 2016 roku na próbie 854 respondentów w wieku 15-65 lat, metodą  sondażu internetowego wśród panelistów SWPanel.pl.

Masz pytania? Napisz do nas:

Kontakt

Zadzwoń tel.: +48 533 987 335
tel.:+48 22 585 15 80
Fokusownia tel.: +48 535 987 102
Kontakt dla mediów tel.: +48 533 987 336
Napisz do nas email: sw@swresearch.pl
Adres siedziby: Jarosława Dąbrowskiego 64a 02-561 Warszawa
Fokusownia: Jarosława Dąbrowskiego 64a 02-561 Warszawa